Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyek azok a...

Szerintetek melyek azok a szakok, amelyek mindenféleképpen csak "büfészakok"?

Figyelt kérdés

És melyek azok, amelyeket most érdemes tanulni?

Kifejthetitek a véleményeteket, meglátásaitokat, jó-és rossz tapasztalataitokat, nem egy szavas választ várok, szívesen elolvasom a regényeket. :)


2012. máj. 31. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Érdemes: mérnök, programozó.
2012. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

szerintem a bölcsész szakok nagy része büfé pl. anglisztika/amerikanisztika, multimédia stb.


amit érdemes: mérnök, informatikus, orvos stb. De attól függ, hogy az embernek mihez van affinitása. Ne erőltess semmit magadra, amiről tudod, hogy nem menne.

2012. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy semmit sem szabad magamra erőltetnem. Csak tájékozódás céljából tettem fel ezt a kérdést. :) Orvos semmiképp sem lennék, a vér láttán elgyengülök.


Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)

2012. máj. 31. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi számít neked büfészaknak?

Azt, amit könnyű elvégezni? (Azaz az ember a büfébe járhat óra helyett?)

Vagy az, amivel aztán csak büfében lehet elhelyezkedni, mert semmi kereslet nincsen rá?

Mert azért nagyon nem mindegy.

Pl. a jogász szak baromi nehéz, de nehéz vele elhelyezkedni.

2012. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:)... büfészaknak nem azt nevezik, amivel nehéz elhelyezkedni, mert olyan nagy a telítettség, kvázi tök felesleges? Én így tudtam. Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam.
2012. máj. 31. 23:08
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Amit érdemes:


nyelvszakok (lehetőleg kettő, párhuzamosan végezve) - jól lehet vele keresni, hidd el

mérnök (villamos, gépész, vegyész, építŐ, mecha, jármű/közlekedés, energetikai) - BME vagy ÓE, esetleg Miskolc gépészkar (többiről nem tudok sokat)

progmat (nemtom mi most a neve)

mérnök infó

gazdinfó ((BCE, Szeged, ilyen ZsKF-en nem)

pénzügy-számvitel - sokkal hasznosabb (és brutálabb :D), mint a többi közgáz képzés

orvos, fogorvos (na, ez mindkettő überbrutálnehéz)

gyógyszerész

szerintem még matematikus, fizikus (BME vagy ELTE)

Így hirtelen ennyi jutott eszembe - amivel ma el tudsz helyezkedni, az az idegen nyelvek, és a reál (matek, fizika, biosz, kémia)


Amit NE (nem fikázás, ezekkel is el lehet helyezkedni, de jóval kisebb eséllyel):


andragógia, turizmus-vendéglátás, szociológia, bölcsész (nem idegen nyelv!) tanár, pl. töri, magyar

kommédia, infókönyvtár, szabad bölcsészet, kulturális antropológia, ókori keleti nyelvek és kultúrák, stb stb stb.


Ami ilyen "köztes": műszaki menedzser, gazdmen, jogász, HR (szubjektív lista :D)

2012. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad nekem:)


Szubjektív lista? :) Melyiket szeretnéd megpályázni? :D

2012. jún. 1. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a szubjektív listát arra értettem, hogy ezekről a "köztes" szakokról egyaránt hallani jót is és rosszat is

másoddiplomás képzésre készülök, azért vagyok képben :)

2012. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
89%

A kommunikáció és médiatudomány szakot is már sokan megbélyegezték ezzel a jelzővel. Szerintem meg kell nézni, hogy melyik az az iskola, amelyik azt a szintű képzést nyújtja, ami nem csak az elméletet szajkózza, és nem "neszesemmifogdmegjól" a leírása.

Ami jó: a Corvinus és a BGF. Ezek a gyakorlatot helyezik előtérbe, ami nélkül kitörölheti az ember a seggét.

Milyen jól hangzik, hogy valaki az ELTÉn tanulja ezt, csak épp az a baj, hogy ott minden elmélet-orientált.

Ezen kívül ennél a szaknál fontos, hogy - akár ingyen is - megcsípni egy jó kis gyakorlati helyet, ahol dolgozol a suli mellett, mert állásinterjún ez kiemel a többiek közül.

2012. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, a gyakorlat és az elmélet valóban fontosabb, mint csak az elmélet. Nem is tudtam, hogy az ELTE ennyire csak az elmélettel foglalkozik.


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. jún. 7. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!