Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek könyvelő,...

Hogyan lehetek könyvelő, milyen iskolát kell hozzá elvégeznem?

Figyelt kérdés

Állástalan humán szakos tanár vagyok, és sok álláshirdetésben könyvelőt keresnek.

Ezért gondoltam hogy újabb szakmát szerzek, csak már 30 felett nem olyan könnyű.

Milyen iskola kell hozzá, vagy elég valamilyen tanfolyam, és mennyibe kerülne?

Pénzügyi végzettségem semmilyen sincs, tehát az alapoktól kellene kezdenem, 4-es voltam matekból, viszont sose szerettem számokkal dolgozni, ennek ellenére meg kell élnem valamiből.



2012. jún. 1. 13:40
 1/6 legenda11 válasza:
83%
A Számalk Zrt. OKJ -s képzésben pénzügyi számviteli ügyintézői tanfolyamát kell elvégezni, vagy a mérlegképes könyvelő tanfolyamát.
2012. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mérlegképesre csak úgy lehet jelentkezni, ha előtte már elvégeztél egy másik tanfolyamot, pl. pénzügyi-számvitelit, meg van még pár, amiből lehet választani vagy közgáz diploma, utána mérlegképes.
2012. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)

Sajnos nem érek rá közgáz diplomát szereznem, mert nekem most kell megélnem valamiből, és nem tudok felmenni Pestre 5 évre, ami nem is tudom mennyibe kerülne egy félév a közgázon.

A matek nem az erősségem,viszont humán területen mindig jó voltam, ezért nem tudom, hogy egy tanfolyam elvégzésével el tudok-e helyezkedni könyvelőként.

2012. jún. 6. 23:18
 4/6 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező, hogyha nem szeretsz a számokkal dolgozni, akkor neki se kezdj, ugyanis itt csak azokkal kell dolgozni. Hogyha az OKJ-s úton közelíted meg, akkor az alapműveletekkel, százalékszámítással fogsz találkozni. De ha egyetemi, főiskolai képzéssel közelíted meg, ott nagyon durva deriválások, függvények és differenciálszámítások áldozata leszel. :)

Olyan munkát, munkakört keress, amit szeretsz csinálni.

2014. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm a tanácsod, ment a zöld kéz.

Sajnos, a helyzetem azóta sem változott, nincs munkám, és hiába a felsőfokú nyelvtudásom, nem kapok munkát, mindenhol könyvelőt keresnek, tanárok nem kapnak állást, csak ha vannak ismerősei jó helyen.

Nem tudom, mihez kezdjek, mert én mindig humán tagozaton voltam, bölcsész vagyok, de a diplomámmal nem kellek sehova.

Gépírást sem tanultam, sem könyvelést, hiszen a gimiben és az egyetemen nem ezt oktatták, hanem brit és amerikai civilizációt, angol nyelvészetet, módszertant, angol és amerikai irodalmat,uralisztikát, stb és a kiegészítő tantárgyakat, azaz filozófiát, pszichológiát, oktatáselméletet stb.

Ha családom lenne, a férjemtől függnék teljesen.

2014. febr. 15. 16:56
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező, értem a helyzetet.

Nem tudom, hogy hallottál már róla, de ajánlom figyelmedbe a Magyarországon működő SSC-ket (ha nem tudod pontosan mit takar, akkor érdemes nyomozni). Ugyanis nagyon sok bölcsész és kommunikáció szakos végzettségű ember dolgozik ezeknél a vállalatoknál.

Ezek a multi cégek olyan embereket keresnek, akik:

-rendelkeznek felsőfokú végzettséggel

-az angol mellett általában még egy nyelvet beszélnek folyékonyan (nem csak a manapság gyakori nyelvek, hanem a kevésbé elterjedt nyelvek is számítanak!)

-gyorsan tanulnak, könnyen veszik az akadályokat

-tudnak önállóan és csapatban is dolgozni

-munkájukat gyorsan és pontosan végzik


Amint a felsorolásból is látszik, nem a szakmai ismeretek szükségesek (azt a belépő szintű pozícióknál úgyis megtanítják a jelentkezőknek), hanem a jó készségek és a képességek, illetve a nyelvtudás.

Szerencsére van választék ezekből a cégekből itthon és az állásbörzéken is képviselik magukat - pont most van az az időszak -, így mindenképpen érdemes megnézni, érdeklődni és beszélni velük!

2014. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!