Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmust vagy andragógiát...

Turizmust vagy andragógiát tanuljak e tovább? Tudom, hogy mindkettő telített és az andragógiáról sokan azt mondják hogy semmit se ér, de ez a kettő érdekelne. Csak a turizmustól félek, mert nem vagyok túl jó matekos, meg a szakmai nyelvvizsgák.

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Turizmus. Viszont ha 1 nyelvvizsgád sincs még, akkor bele se vágj....1 vagy 2 közép, vagy 1 felső már alap általában azoknál, akik a turizmusra jelentkeznek (és nem a levegőbe beszélek).
2009. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én turizmusos vagyok és kaka matekos.Most leszek 3ad éves és hát mondanom sem kell,hogy nehéz.Ugye 2 matekot kell tanulni nekem a fele már megvan ez már haladás azért nem?De a közgáz,statisztika számvitel is necces tehát gondold meg.


Egyébként a diplomához 2 szakmai közép kell vagy 1 szakmai közép és 1 sima felsőfokú.Én középpel vágtam neki,így is maradtam,de nem sürgetem magam mert akkor is elvégzem max nem adják ide a diplomát,de amíg nem biztos,hogy nem bukom ki nem strapálom magam,így is van elég baj a többi tárggyal...


Jöhetsz te is turizmusra de nagyon divatszakma most nagy a túljelentkezés midnenhol,az andragógia meg rossz.Úgyhogy nemtudom...:S

2009. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy középfokú angolom már van. Akkor nem a matektól kell leginkább félnem.Mert a nyelvvel nem lesz annyi gond.
2009. júl. 1. 14:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is ksözönöm. Hát ettől féltem. :D Tehát egyik se az igazi.
2009. júl. 1. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:

én egy 2-éves andragógus vagyok.1-2 dolgot szeretnék hozzáfűzni a dooghoz.


sajna sokan úgy degradálják le ezt a szakot,h.3 mondatot nem tudnának róla mondani róla...


valóban egyenlőre elég ismeretlen ez a szak,a munkaadóknak se nagyon van fogalma róla.a piacképessége sokmindentől függ(pl.szakirány,suli alatti gyakorlat megléte.)


a turizmus se egy nagyon király választás,hiába a legnépszerűbb szak...

-->lésd ezt a cikket,van benne igazság..

Turizmus és vendéglátás – slágerszak jövő nélkül?


Az idei év slágerszakja a turizmus és vendéglátás – több mint ötezren jelentkeztek erre a képzésre, szabad férőhely pedig van bőven, pár éve ugyanis szinte kivétel nélkül minden főiskola elindította idegenforgalmi képzéseit. „Pedig már most is alig van esély az elhelyezkedésre, a gazdasági válság egyik nagy vesztese ugyanis a turizmus. A szállodai foglalások harminc százalékkal estek vissza, úgyhogy sok helyen tömeges létszámleépítések vannak. Egyébként is kevés állás szabadul fel, kevesen mennek nyugdíjba, és még kevesebben hagyják el a pályát” - magyarázza Várnai Zsuzsanna, a Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakszervezet ügyvezető elnöke, aki szerint nemcsak a siralmas munkaerő-piaci helyzet, hanem a végzős hallgatók elvárásai is megnehezítik az álláskeresést.


az andragógia ugye felnőttképzést jelent,de el lehet vele menni a HR területére is.BA-val is,ha ügyes vagy,, de Msster-rel méginkább.


manapság az át/továbbképzések nélkülözhetetlenek,eléggé fontos lenne,h.legyenek szakkemberek akik ezzel foglalkoznak.külföldön ez már elterjedt ,nálunk még nem igazán.



amúgy felesleges azt nézegetni h.most mi lenne jó,mire végzel úgyse biztos h.ami ma nem piacképes az akkor se lesz az...


szóval válaszd azt,amit szíved szerint tanulnál.ha ügyes vagy(tanulsz még nyelveket,szerzel gyakorlatot)el fogsz tudni helyezkedni.

2009. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#szakemberek

#master

2009. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szívem szerint inkább andragógiát tanulnék, de semmiképp nem akarom, hogy legyen egy diplomám amivel nem tudok elhelyezkedni. Bár azt még tényleg nem lehet megmondani, hogy mi lesz 3 év múlva.
2009. júl. 2. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!