Rutinos tanulók: hogyan maradhatok fent késő estig anélkül, hogy belealudnék a tanulnivalóba?

Figyelt kérdés
Egész nap tanulok (persze szüneteket közbeiktatva), este 10-re már teljesen hulla vagyok és kidőlök a tanulnivaló felett. Már csak két hetet kéne kibírnom, de egyszerűen semmi ötletem nincs arra vonatkozóan, hogy maradhatnék fent még egy icipicit tovább (mondjuk úgy 1-ig). Valami tippetek esetleg nincs (a kávé kiesik, álmosabb leszek tőle :D)? Előre is köszönöm:)

2012. jún. 7. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne! Kiegészítve azzal, hogy nem csak fennmaradni akarok, hanem lehetőleg hatékonyan tanulni is!
2012. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek semmi értelme. Ha 1-ig fenn maradsz, akkor meg másnap reggel nem fogsz tudni felkelni, avagy ha mégis, akkor meg tiszta kába leszel és semmi nem fog megmaradni. Annyit tanulj amennyit bírsz és egy icipicivel többet csak. Ha 10-kor elfáradsz akkor kész mész aludni, de akkor viszont fel tudsz kelni reggel 7-kor, 8-kor. Ha jól számolom (szünetekkel persze) így is tudsz egy nap tanulni legalább 10 órát. Ez miért nem elég?
2012. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként (2. vagyok megint) nálam az viszonylag szokott hatni, ha nagyon hideg vízzel arcot mosok. De ez is csak egy 10-20 percre elég.
2012. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezt könnyen megoldom, egyszerűen eltolok mindent egy kicsivel. Az nálam sosem működött, hogy 8-kor kelek, 2-kor fekszek! Másnap már olyan zombi módban vagyok, hogy semmi nem ragad meg a tanultakból.

Az én módszerem az, hogy felkelek 10 körül, fél 11. Kávézok, eszek, megvárom amíg "felébred az agyam". Ha érzem, hogy már kitisztult a fejem, akkor neki állok tanulni és 10-20 perces szünetekkel tanulok éjfélig, 1-ig, 2-ig, amíg megy éppen aznap. Így kialszom magamat és jobban tudok figyelni mint ha korán kelnék, korán feküdnék. Nekem ez jött be leginkább. A töménytelen mennyiségű kávét és energiaitalt egyrészt méregnek és baromságnak tartom, másrészt csak akkor használ ha az ember elhiszi hogy használ. Én az ég világon semmivel sem leszek frissebb tőle. Attól hogy konkrétan a koffeintől nem tudsz aludni, az nem jelenti azt, hogy figyelni is tudsz arra, amit tanulsz.


Még valami. Jobb ha egy-két nappal korábban kezded a tanulást, és este elmész sétálni egyet, majd visszaülsz a könyvek fölé.

2012. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Minek? Teljesen felesleges éjszakába nyúlóan tanulni. Csak az lesz a vége, hogy keveset alszol, másnap olyan leszel, mint egy adag mosott szar, emiatt k.vár nem fogsz tudni tanulni, csak szenvedsz.

Az a titka, hogy minden nap eleget kell aludni.

Reggel felkelsz, tanulsz estig, aztán szépen lefekszel időben, és alszol legalább 7 órát.

És ezt most úgy mondom, hogy harmadéves vagyok orvosin:)

2012. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én este tudok nagyon jól tanulni. Tehát egy napom átlagban: felkelek 10-11kor, nyugodtan megkávézok, tanulok kb 5ig, majd lefekszem aludni, alszom este 10ig, és tolom reggel 4-5ig, majd pihi, és újra előről. Este csönd van, azért szeretek tanulni :)

Úgy is szoktam, h felkelek reggel 5ig, tanulok egész délelőtt, du. pihi, tv stb, este nekiállok újra 7 körül... tök változó :) mindkét módszer bevált, a vizsgámtól függ h mennyire kemény, és mennyi időm van :)

2012. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és cappucinozom emellett, plusz megvan a napi alvásmennyiségem is, így akármikor ébren tudok maradni :)
2012. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!