Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a műszaki...

Mennyire nehéz a műszaki menedzser szak?

Figyelt kérdés
Matek érettségim 82% lett,jövőre fogok majd továbbtanulni.A többi mérnöki szakhoz képest mennyire nehéz és mennyire más? Sokat olvastam róla és láttam,hogy sokan leszólják,deahogy nézegettem a tanterveket annyira szerintem nem egyszerű mint ahogy sokan állítják.Sokan tényleg csak a kalsszikus mérnöki szakokat favorizálják(gépész,villamos) de szerintem ezeknek is helye van,mert a világ fejlődik.Olyanok válaszát várnám,akiknek tényleg van valami részletesebb képük erről a szakról,ismernek onnan embereket vagy ott tanulnak.Még annyi,hogy egy középfokú nyelvvizsgával már rendelkezem.

2012. jún. 9. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Remélem nem baj, hogy én írok, nekem volt barátom jár most erre a szakra. 95%-os matekot írt, így gondolta, hogy majd meglesz. Hát... nagyon-nagyon sokat panaszkodott nekem, nagyon rosszul megy neki ott a matek, nagyon nehéz, áttanulta az éjjeleket, ígyis épphogy meglettek neki a vizsgái (vagy talán valamiből még év elején meg is vágták, nem tudom). Járnia kellett be felzárkóztatóra matekból, neki, aki kiváló érettségit írt, és ott olyanokat vettek, hogy azonosságok. (:D)

Szóval ha felvesznek, nagyon készülj fel!!!! :)

2012. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Uhh ,kösz a választ,gondoltam én hogy nem olyan egyszerű, mint ahogy sokan mondják meg leszólják...
2012. jún. 9. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak mondanám, hogy a matek mindenhol nehéz, ha valaki nem tanult meg középiskolában deriválni, integrálni, azt egyetemen nagyon nehéz megtanulni. Akiket én ismerek, BME-re járnak, gépész, vegyészmérnök, villamosmérnök, és ők ezek mellett szokták elkezdeni a műszaki menedzsert párhuzamosan, és simán meg tudják csinálni.
2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem már nem egy meg két ember ment úgy egyetemre,hogy nem tudott integrálni meg deriválni és meg tudták csinálni. Régen volt mindenütt középiskolában tananyag,most pedig nem veszik alapnak.De persze javíts ki ha tévedek.
2012. jún. 13. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem mondtam, hogy nem lehet, csak nehéz. Ezt arra írtam, hogy panaszkodott az első válaszoló ismerőse, hogy nehéz a matek műszaki menedzser szakon. Nekem is nehéz volt biomérnökön.
2012. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem és nincs is kétségem afelől,hogy nehéz!
2012. jún. 13. 23:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Én harmadéves menedzser vagyok és szerintem jól választottam, szeretem ezt a szakot. Nem mondom azt, hogy könnyű, de nem lehetetlen. Elég sok tárgy közös a többi mérnöki szakok vmelyikével (közlek, gépész áltban), és nekünk sem könnyebb semmivel mint nekik. Van egy két könnyen és egy két nehezebben megcsinálható tárgy is, tanárfüggő.

Egyébként melyik egyetemre jelentkeztél?

2012. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ME
2012. júl. 11. 20:25
 9/12 anonim válasza:

Szia!


Én BME-n végzem ezt a szakot, most lesz az utolsó félévem. Őszintén szólva baromi nehéz, de nem lehetetlen. Kitartás és szorgalom kell hozzá nagyon! Ami a szak nehézségét okozza, hogy nem egy dologra áll rá az ember agya. Pl. gépészmérnökök/vegyészek/ménrökinformatikusok csak egyfajta témában lesznek nagyon jók, így ha rááll az agyuk, és jól megy nekik, talán könnyebb elvégezniük jobb jegyekkel mint nálunk, ahol minden félévben, és a hét minde napján más és más területen kell jónak lenni. (na persze ezzel nem azt mondom, hogy a gépészmérnöki szak könnyebb, sőt... minden tiszteletem az övék :) )

De pont ez a szak lényege, tanulunk infós, gépész, vegyész, közgáz, stb tárgyakat, és mindent magas szinten. Ez a nehézsége. Viszont szerintem megéri, mert az elhelyezkedési arány egyetem után nagyon jó.


Remélem sikerült felvételt nyerned. Hajrá! ;)

2012. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Még valami: matek nehéz, mint minden egyetemi szintű matek. De én sem tudtam deriválni, integrálni, amíg ide nem kerültem, és szó sem volt róla, hogy ezt tudni kellene gimnázium után. Volt aki már tudott, aki emelt matek érettségire ment, de mivel ezen a szakon ez nem követelmény (egyelőre), ezért ez nem elvárás! Szóval no para. Egyébként nem kell félni a deriválástól/integrálástól, 10perc alatt megérted, hidd el :)
2012. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!