Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Webgrafikus, designer, webdesi...

Webgrafikus, designer, webdesigner. Mi a különbség és melyiket érdemes tanulni? Okj-s? Drága?

Figyelt kérdés
várom a tapasztalatokat, véleményeket :)

2012. jún. 9. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez kb ugyan az.

OKJ? Hát valami biztos van, de az informatikában a komolyabb cégek körberöhögnek, ha csak OKJ-s papírral mész oda. (Nagyon komoly protekció kell, hogy azzal bekerülj bárhova is.)

2012. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A webgrafikus általában tervezéstől a programozásig lebonyolítja az adott weblapot. A designer kategóriába a képzőművészettől a webig bármi beletartozhat ez így elég tág. A webdesigner általában csak magát a weblapdesignt készíti el és nem programoz. Bár ma már a cégek mindent egy emberrel akarnak megoldani így a sitebuildert, programozót és grafikust egy kalap alá próbálják venni. Mivel az informatika eléggé virágkorát éri ha kitanulod a weblaptervezést az jó szakma, de protekció szinte minden szakmában kell manapság. Igazság szerint ebben a szakmában ,,nem számít" a papír, elvégezhettél OKJ-t v diplomád is lehet ha minimum 2-3 év tapasztalatod nincs akkor már a kapun se engednek be. Próbálj gyakorlatot szerezni valamelyik cégnél a tanulmányi időd alatt, mert máskülönben nagyon nehéz lesz bármit is találni.
2012. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

nem is annyira a programozás, meg az a kőkemény informatikai része érdekelne a dolgonak, inkább a művészi. alkalmazott grafikus vagyok, de ez sem ér sokat...szeretnék majd weblapokat tervezni, de nem tudom ehhez mennyire mélyen kellene belerágnom magam az informatikába (annyira nem áll távol tőlem, de programozni nem tudok, csak 4esre érettségiztem belőle) de akkor ezek szerint a webdesigner az amire gondoltam :)

2012. jún. 10. 12:29
 4/10 anonim válasza:
Én alkalmazott grafikusként dolgozom, speciel nem tudok programozni (bár szeretném bővíteni ezzel a tudásom), a weblapok design tervezését készítem amit aztán megkap a sidebuilderünk majd a programozók. Igazából a webdesign eléggé bele tartozik az alkalmazott grafikus szakmába.
2012. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, ezért is gondoltam h ezen az úton szeretném folytatni, de mi sajnos nem tanultunk ilyet akkoriban :(
2012. jún. 10. 12:43
 6/10 A kérdező kommentje:
azt megkérdezhetem, hogy melyik évben szerezted a képesítésedet? gyorsan sikerült elhelyezkedned?
2012. jún. 10. 12:52
 7/10 anonim válasza:

Én speciel tavaly végeztem, felsőfokú okjvel, alkalmazott grafikusként. Emellett van még képgrafikusi végzettségem. November óta dolgozok egy cégnél, mellette pedig + megbízásokat is vállalok, ezeket egybevéve pályakezdőként egész jól kijövök a megkeresett összegből (már ahhoz képest ami most Magyarországon van).

Sajnos ha nagyon jó valaki akkor is akadályokba ütközhet elég sok interjún jártam és hiába voltak megelégedve a munkáimmal azonnal nemet mondtak, mert nem volt még munkatapasztalatom egy cégnél (nem a papírok miatt azokat nem is kérték sehol). Az biztos h az elején sokmindent fel kell áldozni ha tényleg ebben a szakmában akar elhelyezkedni valaki, és kitartónak kell lenni sok csalódás után, én úgy érzem most kezdek ,,felfelé" menetelni a lépcsőn.

2012. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én 2008-ban (OKJ 52181102) de tudtommal ez nem felsőfokú. azóta nem nagyon foglalkoztam a témával...nem ezen a területen helyezkedtem el, de még mindig nagyon érdekel és szeretnék fejlődni benne, csak azt nem tudom h érdemes e pénzt kidobni vmilyen okj tanfolyamra vagy inkább autodidakta módon fejlesszem magam...
2012. jún. 10. 18:55
 9/10 anonim válasza:
Hát ha már van képesítésed szerintem jobban jársz ha inkább bővíted a tudásod a témában. Elég sok oktatóanyag van neten is, meg tutorialok ha értesz az angolhoz, vagy ilyen hétvégi kurzusok.
2012. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már töltöttem is le pár anyagot :) köszönöm h időt szakítottál rám, sokat segítettél :)
2012. jún. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!