Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol középszintű szóbeli...

Angol középszintű szóbeli érettséginél a képleíráshoz mondanátok hasznos kifejezéseket mondatokat?

Figyelt kérdés

Amiket mindig lehet használni és színesebbé lehet tenni a mondandót, vagy olyan is jó lesz amihez csak be kell helyettesíteni a képen látható dolgokat.


Köszönöm aki segít!


2012. jún. 10. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én konkrétan képleíráshoz ezeket tudom: In the (first) picture I can see... The (second) picture shows me...

Ne felejtsd el, hogy IN the picture és nem ON. Nem tudom tudod e, mert ezt nagyon szokták keverni, inkább ideírom :D


Akkor lehet mondani, hogy : This situation reminds me...

The difference between these pictures is/are...


Sajnos most csak ennyi jutott eszembe. De amit tudok tanácsolni az az, hogy nyugodtan lehet ám más témára terelni a dolgokat. Úgy értem egy képről nem lehet 5 percet beszélni, még akkor sem, ha Te magad készítetted a képet és élted át a szituációt, éppen ezért nyugodtan vidd tovább a témát: mondjuk ha egy nyaraló családról kapsz képet, akkor térj ki arra, hogy a Te utolsó nyaralásod milyen volt, kivel voltál, legközelebb hova mennél és miért stb. A lényeg, hogy legyen egy átvezető mondatod. Tehát ne az legyen, hogy egyik pillanatban még arról beszélsz, hogy milyen idilli ez a családi kép a tengerparton a következőben meg, hogy milyen királyat síeltél az Alpokban, mert az hiba. Hanem itt elő lehet hozni a fentebb írt mondatot: This situation reminds me when we were on a holiday in Turkey stb stb.


Azt se felejtsd el, hogy minden téma mindennel összefügg. Nyaralás: elmondod, hogy ott miket lehet csinálni, pl az ember ráér, tehát elmehet kocogni, és akkor mindjárt lehet beszélni a sportolásról. Tehát, ha netalántán olyan témát kapsz amiről annyit nem tudsz, akkor irányítsd úgy a beszélgetést, hogy tudj egy számodra közelebb álló témáról beszélni. Persze valamennyit mindenképpen kell az eredeti képről is mondanod, de nem lesz pontlevonás, ha közben másról is beszélsz. Az a lényeg, hogy beszélj :)

2012. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. jún. 12. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Sorry, I don't speak English! :D
2012. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó komment írója nagy humorérzékről tett tanúbizonyságot! Ezt a szellemi magasságot megütni... komolyan hogy, csinálod, mi a titkod?!
2012. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első jól mondta, a lényeg az elvonatkoztatás. Ha mindenféle általános témára (hobbi,nyaralás,továbbtanulás,barátok,család stb stb) írsz magadnak egy szöveget amit tudsz, akkor csak a képről 1-2 mondattal rá kell terelned a szót a saját témádra és mondani folyamatosan, nem fognak megállítani hanem örülnek hogy beszélsz. Mindig így csináltam...pár szó a képről, aztán belőni a "ez ugyanolyan mint amikor én..." és folytatni :D
2012. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!