Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van 2 OKJ-m, nincs munkám, se...

Van 2 OKJ-m, nincs munkám, se pénzem költségtérítéses tanfolyamra. Milyen lehetőségeim vannak, ha szeptemberig nem találok munkát, hogy tovább tanuljak "államin"?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miből van OKJ-d?


Max beiratkozol még OKJ-s képzésre. Vagy a szakmunkásiskolákban van pórjelentkezés. Mást nemigazán tudok elképzelni.

2012. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
érettségid van e?korod?
2012. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Van érettségim, 22 vagyok, pénzügyi-számviteli ügyintéző és banki szakügyintéző szakok.

Az első OKJ-s képzés ingyenes, a többiért már fizetni kell.

2012. jún. 13. 12:06
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát, egyetemre felvehettek volna még államira, de arról szerintem már lecsúsztál, a pótjelentkezésekkor mindig csak költségtérítéses szakok vannak sajnos.


Egyelőre próbálj meg szerintem munkát keresni, jövőre meg felvételizni valahova államilag finanszírozottra, ha még tanulni akarsz.

2012. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tartottam tőle, hogy nincs lehetőségem. :(

Dolgozni akarok, de mivel nem sikerül elhelyezkedni, kínomban mennék újra tanulni, mert megvisel, hogy beadtam majdnem 100 helyre a pályázatom, és vissza sem jeleztek. :(

Na jól van, köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 13. 12:11
 6/15 anonim ***** válasza:

államin csak úgy, ha aláírod azt a bizonyos papírt

amúgy meg nézd meg, hogy hova számíthatod be plussz pontokért valamelyik végzettséged és hogy ott van-e pótfelvételi

2012. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, tudom, hogy milyen ez, szinte lehetetlen munkát találni. :(

Nekem OKJ és diploma is volt, két felsőfokú, és mégsem... :(

Talán nyelvet kéne még tanulnod, ha tudsz, az mindig jól jön, és magadtól is lehet, ingyen szinte.

2012. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha ezen múlik, én aláírom, hogy nem megyek külföldre (nincs is miből), csak szeptemberben kezdhessek.
2012. jún. 13. 12:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak költséges képzésekre van pótfelvételi...

Biztos vannak olyan szakok, ahova kevesebben jelentkeztek, mint a létszámkeret, felvin utánanéztél már?

Munkaügyi központban nem érdeklődtél, hogy van-e ilyen esetben valami megoldás? Kaphatsz-e segélyt, vagy van-e olyan tanfolyam most náluk, amit megcsinálhatnál? Elvileg szoktak indítani több ingyenes tanfolyamot is.

2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát a most indulókról már lecsúsztál sajnos, arra február végéig lehetett jelentkezni.

Viszont nézd meg, hogy melyik szakon indul keresztféléves képzés (azt hiszem hogy állami támogatottak is vannak, azok februárban indulnak... talán novemberig kell rá jelentkezni).

2012. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!