Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnöki, gépészm...

Mechatronikai mérnöki, gépészmérnöki, mérnök informatikusi és anyagmérnöki, szakokról érdekelnének információk, olyanoktól, akik valamelyiken végeztek?

Figyelt kérdés

óratervek, nehézségi szintek, elvégzési idő, érdekességek, stb. mindent amit érdemes tudni róluk. Munkahely és durva bérösszeg is érdekel.

Ahol végeztél annak a helyét is írd le a válaszba (Bármelyik intézményben végzett személy írhat, de legfőbb képen a Miskolci Egyetem érdekel)


2012. jún. 13. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár még csak másodéves mechatronikás vagyok, de mivel nem írt senki, azért leírom a tapasztalataimat :)

Én a Szent István Egyetemre járok, itt több országosan elismert tanár tanít, szóval a képzéssel nincs baj. Gyakran mondogatják nekünk, hogy a BME, a SZIE és a Miskolci Egyetem így 3an úgymond szövetségben állnak, és próbálnak összedolgozni valamennyire, úgyhogy ezek szerintem elég jók.


Első pár félévben alapozó tárgyak vannak, úgy mint matek, fizika, informatika.

Amiről érdemes szót ejteni az a Mechanika. Első 3 félévben van (Statika, Szilárdságtan és Mozgástan), plusz nekünk 3. félév végén szigorlat mind a 3ból. Ezeken a tárgyakon sokan elvéreznek, mert nagyon masszív, sok a házi feladat, amik kidolgozással és letisztázással együtt bőven 10 órásak is lehetnek, de persze utólag lezavarnám 1,5 óra alatt, csak rájönni nehéz :). Nálunk mindenki egyénit kap ráadásul, de ez lehet máshol nem így van, nem tudom.

Emellett még ami húzós, az az ábrázoló geometria, gépszerkesztés. Rajzolni nagyon tudni kell, meg a térlátás sem árt, de meg lehet csinálni.


Kb mindent leírtam, többi tárgy ha bejársz és kicsit készült simán teljesíthető, de majd úgyis meglátod ha belevágsz.

Ja még órarend: azt hiszem átlagosan olyan 30 óránk szokott lenni egy félévben, ennek a fele előadás, szóval nem feltétlenül kötelező :).


Bérekről sokat nem tudok, de ezek közül szerintem egyikkel sem lesznek komoly megélhetési problémáid, bár azt mondják, hogy gépészmérnökből elég sok van.


Remélem segítettem, sok sikert a felvételihez!

2012. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönök mindent sokat segítettél.
2012. jún. 24. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!