Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érettségizhetek le?

Hogyan érettségizhetek le?

Figyelt kérdés

Ezen a héten szerdán vizsgáztam le szakmunkás képzésen sikeresen. 2 éves OKJ-s volt.

azonban nem sikerült letennem a 9-10.ik osztályt

Érettségire jelentkezhetnék felnőttképzésen, vagy ismét kezdjek tanulni szakközzép iskolában? más szakirányban persze. Hogy fizetős lenne-e, az nem gond.



(13-dikán vizsgáztam, még érvényes a diákigazolványom? ma szeretnék utazni. )



#Szakmunkásképzésutánérettségi
2012. jún. 15. 13:06
 1/1 reptoid ***** válasza:

Egészen október 31-ig érvényes lesz a diákod.


Az iskoládban lehet, hogy van lehetőség érettségire felkészítő képzésben részt venni, ezt ott kellene megkérdezni. Ha ott pl. nincs, akkor is a környező középiskolákban tuti találsz olyat, ahol lesz.

Ha az iskoládban elkezdesz egy új szakirányt, akkor szerintem ott már szétválik a szakképzés és az érettségire képzés. Neked ebben az esetben csak az utóbbit adnák szerintem. Bár ettől függetlenül 23 éves korod alatt járhatsz nappali tagozatra is. Mindenképp az iskoládban érdeklődj, az is simán előfordulhat, hogy beraknak egy rendes osztályba, ha akarnád. Én inkább azért az esti felnőttképzést választanám.

2012. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!