Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mehetek így építőmérnökire?

Mehetek így építőmérnökire?

Figyelt kérdés
most harmadikos vok és eddig mindig 4,2es átlagom volt csak fizikából vok 3mas és infóból szeretnék érettségizni mert elvileg az is jó az építőmérnökire
2012. jún. 17. 11:03
 1/9 reptoid ***** válasza:

Mehetsz, de én a 9.-es fizika anyagot azért átnyálaznám a helyedben. Főleg a forgatónyomatékos, egyensúlyi helyzetes részt.

A másik fontos pedig a matek. Első félévben az integrálás, deriválás a lényeg, azzal azért legyél tisztában.

2012. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
matek nem para mert 4es vok/voltam de infó érettségivel mehetek?
2012. jún. 17. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
én is 3.os vagyok, és 5ös matekból és fizikából is, de így se merném kijelenteni hogy mehetek építőmérnökire... (de lehet hogy csak én vagyok túl pesszimista:))
2012. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-essel is mehetsz, ha felvesznek, az más kérdés, hogy ott megállod-e a helyedet majd!

A középiskolás mateknak nincs sok köze az egyetemihez, max nagyon alapjaiban. Építőn amit nagyon tudni kell, az a geometria, szögfüggvények, stb. A többit csak túl kell élni, ezek nélkül viszont gyorsan elvérzik az ember!

A másik a fizika. Fell kell kötni a gatyót, ha nem szereted a fizikát, mert itt bizony RENGETEG fizikával (avagy annak vállfajával) fogsz találkozni! :)

2012. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
először is vegyenek fel :) aztán majd meglátjuk :D am matek az milyen ? geometria szőgfüggvények meg oylan is kell h kör hasonlóságai meg a szelők meg ezek?
2012. jún. 28. 12:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Kör annyira nem lényeg, ha belegondolsz túl sok kör alakú építményt nem építenek a mérnökök, de azért alapokkal (terület, kerület) nem árt tisztában lenni. Ilyen kell kutakhoz, csőátmérőkhöz, stb, de alapjaiban egy mérnök igyekszik a lehető legegyszerűbben gondolkodni, ez volt az első amit anno a fejünkbe véstek. Ha valamit elkezd az ember túlbonyolítani, az már régen rossz, ezért nálunk sok tanár arra is megy rá, olyan kérdéseket tesz fel, amit nem feltétlenül tanultunk, de a tanultak alapján józan paraszti ésszel megválaszolható. Aki érti amit tanult az tud válaszolni, vagy legalább kapiskálja, hogy mi a helyzet, aki csak magol, puskázik, az ezeken csak les nagyokat.


Na de hogy visszatérjünk a matekhoz. Matekban nem annyira jön szóba a geometria, szögfüggvények is csak érintőlegesen és úgy, hogy azt feltételezik, hogy az alapokat kívülről fújod. Integrálás, deriválás, sorozatok, diff. egyenletek, valószínűségszámítás stb stb stb. Elég szerteágazó és mivel én is csak "túléltem" ezért ne is kérdezd mi volt pontosan, mert addig tudtam, amíg le nem vizsgáztam! :D

Számolni nagyon kell tudni az biztos! Egyenlet átrendezés, származtatás. Ha megérted, hogy van egy 4 betűs egyenleted és abból hogy lesz 48 betűs, akkor sokkal egyszerűbb dolgod van, mintha megpróbálod benyalni az egész levezetést. Persze a legjobbak sem találnak mindig logikát ezt aláírom, de mindig is felnéztem azokra, akik 6 oldalas levezetéseket képesek voltak bemagolni! :D (nem sok példát láttam így sikeres vizsgára)

2012. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 reptoid ***** válasza:
A geometriára, szögfüggvényekre inkább geodézián lesz szükség, ők a földmérők egyébként. Matekra nem jellemző, egyébként integrálni, deriválni, határértéket számolni is megtanítanak, csak gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni kell rengeteget, mert ezek tényleg olyan dolgok, amikhez nagy rutinra van szükség. Másrészt vizsgán nem lesz időd a megoldáson agyalni, jönnie kell már rutinból.
2012. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A geodézia/geoinformatika alapozó tárgy, jobb helyeken 3 féléves, egymásra épülő, tehát nem csak a földmérőknek kell tanulni!

(Ezt csak azért, mert az utolsó kicsit félreérthető volt. :))

2012. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elég rossz voltam fizikából gimiben, nem is szerettem nagyon... Most diplomáztam építőmérnökin :))
2012. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!