Pincér vagy szakács?

Figyelt kérdés
pl mondtak olyan érvet h szakács tudja azt amit egy pincér. de pincér nemtudja azt mint egy szakács.

2012. jún. 20. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

és ez így is van.tudok olyan helyet ahol a pincéreknek nem is kell végzettség.

tehát a szakács simán el tudja látni egy pincér feladatát viszont egy pincér nem biztos hogy tud sütni főzni..

2012. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ahha,de nemakarok megtanulni főzni:DDD elég nekem a csetrest vinni...úgyis izgőmozgó vagyok
2012. jún. 20. 23:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A pincérnek tudnia kell amit a szakácsnak, tudnia kell, amit a cukrásznak, és ismernie kell az alkoholos italok (pl bor) világát. Mindezt azért, mert egy menükártya összeállításánál is tudnia kell, hogy az egyes ételek a menüben mennyire passzolnak össze, az ételhez milyen bor ajánlott, és ha a vendég kérdezi, hogy ez az étel mégis miből, hogyan készült, akkor el kell mondania akár az elkészítés folyamatát is. Bár nem ő készíti el az ételt, szerintem nehezebb a dolga, mint egy szakácsnak (terítési fajták, módozatok, borvidékek, stb) Én nem vagyok pincér, de a szüleim vendéglátóipari iskolában tanítanak, és láttam már, hogy mit kell csinálnia egy pincérnek.


Ha szeretsz főzni, de nem akarsz a vendégekkel bajlódni, illetve jó a memóriád, valamint ha nem kezdesz nyávogni, mert órákon keresztül kell ácsorognod, akkor menj szakácsnak.


Ha szereted az embereket, szereted a borokat, italokat ételeket, de az elkészítésükhöz nincs érzéked, illetve ha kibírod szájhúzogatás nélkül a több órányi talpalást, akkor menj pincérnek.


De komolyan gondold meg, nagyon kiábrándító, mikor egy-egy felszolgáló úgy megy oda az asztalhoz, mintha hátrafelé menne, és mást se csinál egész nap, csak azt nézi, hova ülhet le.

Ezek a szakmák eléggé pörgősek, csak akkor menj oda, ha bírod a tempót.


Amúgy lehet, hogy ilyen három asztalos lyukakba képzés nélkül is felvesznek, de ha mondjuk étteremben szeretnél dolgozni, akkor tanulnod kell.

2012. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!