Ricsa93 kérdése:

Hogyan lehetek szakács?

Figyelt kérdés
Most végeztem el a közép sulit...Itt épület gépésznek tanultam, de nem igazán érdekel. Azt szeretném megtudni, hogy van-e olyan főiskola egyetem vagy felsőfokú képzést adó iskola ahol szakácsnak lehet tovább tanulni... Debreceni vagyok.

2012. jún. 22. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
OKJ tanfolyam
2012. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Retekszisz ***** válasza:
Felsőfokú szakképzés nincs a szakáccsal. Vagy megcsinálsz egy OKJ-t(ez vizsgával együtt kb. 150-200ezer forint), vagy beiratkozol vagy az Aranybikába, vagy a Kereskedelmi és Vendéglátóipariba nappali tagozatra szakácsnak. Mivel már megvannak a többi tárgy eredményei, ezért ez csak 2 év, és csak az ehhez kapcsolódó órák, illetve a munkahelyi gyakorlat lesz benne. Hosszabb, mint az OKJ, de ingyenes, és tuti gyakorlati helyed van, amiért ösztöndíjat is kapsz (talán havi 13ezer forint, nem sok ugyan, de jó zsebpénznek). OKJ-nél sokakkal van, hogy nem találnak gyakorlati helyet, és csúszik ezért a vizsga lerakása.
2012. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!