Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolán az emberi erőforráso...

Főiskolán az emberi erőforrások szak valóban büfészak, és munkanélküli képző?

Figyelt kérdés
Ezt a szakot jelöltem meg, és mindenki az utóbbi egy hétben elkezdett lebeszélni róla. Volt tanárom felhívott, hogy nem cserélem-e meg egy másik szakkal, amit szintén megjelöltem. A családom ellene van (persze, ha ezt szeretném csináljam ezt, mondják, de mégis jobb lenne egy másik), a rokonságban is többen mondják, hogy hülyeség, és nem lesz munkám ezzel. És egyre jobban félek. A másik, amit választhatnék, az a pénzügy-számvitel. De az annyira nem érdekel, szakközépben is tanultam, jó is voltam belőlük, de nehéznek éreztem, túl sok magolással jár a pénzügy, és nem vonz egyáltalán. De ez az emberi erőforrások tetszik, érdekelne, szívesen tanulnám. De mindenki azzal jön, hogy sokkal többre vagyok hivatott, és nem kellene elcseszni az életem azzal, hogy egy semmit érő diplomát szerzek, mert az én eszemmel sokkal jobb diplomát is kaphatnék (igazság az, hogy mindig kitünő tanuló voltam, és rengeteg versenyen is részt vettem). Aki ilyen szakon tanul, vagy tanult, az leírná a tapasztalatait? Tényleg lehetetlen ezzel a diplomávan állást találni vidéken, maximum Budapesten van esély munkára? Azzal is érvelnek, hogy a HR munkát nem azilyen szakot végzettek látják el, hanem sima közgazdászok és jogászok. Ez igaz? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 8. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

szerintem van értelme.mindennek van értelme ha szívből csinálod és igyekszel időben gyakorlatot végezni,tájékozódsz as szakhoz megfelelő témakörökben,szerintem elég összetett és sok terülten alkalmazható..bár gondolom itt is megjelennnek a "károgó varjúk",akiknek csak a mérnök,nemzetközi gazdálkodás és -ehhez hasonló- diplomák érnek valami.


ui:én most egy intézémy humánpolitikai osztályán vagyok gyakorlatos,és nagyon élvezem,ezért is fogom ezt a mesterszakot választani.


szerintem ne változtass!!!

2009. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

#megjelennek

#területen

2009. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
azt tanuld,amit szeretnél! Különben boldogtalan ember leszel...sok sikert!! :)
2009. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Sztem (a munkapiacot elnézve), rengeteg HR-st keresnek!!! A munkaügyön kivétel nélkül mindenki diplomás HR-es!!! Úgyhogy esélyed az van!!! Sztem is jó szakma, nekem is teccik, csak nincsen eszem a matekhoz, így megyek jogásznak!!!:)

De tényleg, ha Neked ez teccik, akkor hajrá!!!

2009. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

16:59-4s vok...

Még annyit, h a HUMÁN erőforrás is közgazdász végzettségű ám!!! Ezt tudják a "károgó varjú" ismerőseid???

2009. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Erre a szakra milyen választott tantárgy kell? földrajzot elfogadják?

milyenek a tapasztalataid? bevált?

2012. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!