Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2évig szakközépbe jártam majd...

2évig szakközépbe jártam majd átkerültem 3. év elejétől a szakmunkásba, szakmám megvan. Most vagyok 26éves és dolgozok, de szeretném levelezőn befejezni az érettségit, vagy ez már előröl kellene kezdenem (4éves)?

Figyelt kérdés
és amúgy az emberek hány %-a megy át az ilyen oktatásban szerintetek??Budapesten lakok. És gondolom ez azért nem lesz egy sétagalopp!!??előre is köszi mindenkinek
2012. jún. 29. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a 10 osztályod, akkor jelentkezhetnél úgy nevezett intenzív érettségire. Ott két év alatt szerezhetnél érettségit, egy fél év alatt tanultuk meg egy éves anyagot.
2012. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2esre általában mindenkinek sikerül,amire különösebb figyelem kell,az a nyelv és a matek. levelezőn nem tudom milyen szinten lehet egyáltalán nyelvet vagy matekot tanulni,de ha otthon nekifekszel,akkor annak is mennie kell. én akiket ismerek,és "későn" álltak neki levelezőn az érettséginek,azoknak a 2es jegy is bőven elég,mondhatni azért imádkoznak. szóval egyetemről, vagy továbbtanulásról így ne álmodozz, de nem tudom mi a célod az érettségivel.
2012. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ugyanmár. az érettségi anyaga nem az Elte díszdoktorainak a szintje.

tanulni kell rendesen, az estin afféle csökkentett módban tanítanak, kizárólag az érettségire készítenek fel, nem az alapműveltséged bővítése a cél.


ismerek olyan fájdalmasan buta embereket, akiknek bőven meglett estin az érettségi. tudtommal nem is ugyanazt írjátok mint a rendes gimisek, hanem valami egyszerűbb verziót.


ne parázz, gondolom értelmes ember vagy, aki belátta, hogy jó ha van egy papírja. a tanárok sem olyan szemetek mint a gimisekkel, sokkal elnézőbbek.

2012. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az érettségi központi, mindenhol ugyan azt írják szakképzőbe,gimnáziumba,levelezőn is.
2012. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én levelezőn érettségiztem, a két estis osztályit is belevéve az egész évfolyamon senki nem bukott meg :) Pedig halál komolyan mondom, némelyik ember olyan sötét volt, mint az éjszaka. De aki nem tud kettesre legalább leérettségizni bármelyik tárgyból, annál már súlyos problémák lehetnek. Nekem egy mumusom volt, a matek, nem is lett valami jó, de a lényeg, hogy meglett, nekem a felvételihez amúgy sem kellett, ami meg kellett hozzá, az 100%-os lett mindkettő, pedig nem szakadtam bele a tanulásba.


Egyébként azzal kapcsolatban meg, hogy hány osztályt kell elvégezned, igazából neked megvan már két osztályod, ez nem tűnt el sehova. Kettő hiányzik, persze, hogy nem kell négy évet még megcsinálnod. De az adott iskolával kell megbeszélni, hogy esetleg mi az, ami neked kimaradt. Nekem is tíz osztályom volt, szintén szakközépben szereztem, ott nekünk első két évben volt biológia, és akik maradtak szakközépben, azoknak második két évben földrajz. A gimnáziumokban meg pont fordítva, úgyhogy földrajzból kellett tennem egy különbözeti vizsgát, ennyi volt az egész. (ja, és az se volt nehéz)

2012. jún. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt és segített ebben a kérdésben!!! utolsó kommentelő, szerinted tényleg létezik az hogy csak különbözetit kellene tennem?? de nem probléma az sem ha 2éves, de természetesen jobb lenne minél hamarabb!!) szóval mindenkinek köszönöm a segítséget!!!szép napot mindenkinek!
2012. júl. 2. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy szabályos-e, de nálam így volt :)

De ha logikusan végiggondolod, az érettségihez szükséges négy évéből neked kettő már megvan, így nyilván csak a hiányzó kettőt kellene pótolnod, és az esetlegesen kimaradt tantárgyakat (gondolok itt pl. erre a földrajz-biológia megfordításra, nem tudom, hogy még így van-e, de nekem így volt; vagy pl. nekem még pótolnom kellett egy év társadalomismeretet is és egy év művészettörténetet, így volt három különbözeti vizsgám, és egyik sem csapott a földhöz).

2012. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!