Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvennének államilag finanszí...

Felvennének államilag finanszírozott felsőoktatási képzésre így?

Figyelt kérdés

Majd 10 éve diplomáztam. Akkor költségtérítésesre vettek fel, de mivel jók lettek az eredményeim, néhány félévre átvettek az állami finanszírozottak közé és kaptam némi ösztöndíjat. Persze nem mindig, a fele időt kb magamnak fizettem.


Ha a közeljövőben szeretnék elvégezni egy másik egyetemi vagy főiskolai képzést (mert azzal jobban találnék munkát és jobban érdekelne...), akkor ha jelentkezek és sikerülne a felvételi, tanulhatnék ingyen?


Miket vizsgálnak ilyenkor? Aki járatos ebben vagy maga is hasonló cipőben jár, írjon! Köszi!



2012. júl. 2. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
12 félévet fizet az állam. Ha ennek a felét már felhasználtad máskor, akkor is még a másik felét igénybe veheted.
2012. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hány állami félévet vettél igénybe, amikor alapra jártál, mert mindenkinek 12 lehet maximum.Az ösztöndíjazés ilyenkor semmit nem számít.

szal ha pl 6 félévet már elhasználtál, akk is marad 6, az pontosan elég egy 3 éves alapra még :)

2012. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Te jó ég! Azt hittem túl naiv a kérdésem és majd lehurrogtok, hogy ugyan már ne álmodjak. Ezek szerint lehet! Most örülök!!!


Már csak az a kérdés, hogy hogyan is kerülhetnék be egy egyetemre. Ezer éve diplomáztam, még régebben érettségiztem, nekem akkor mi alapján számolnának pontokat? "Csak " felvételi vizsgát kéne tennem?

2012. júl. 2. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
A [link] sok minden fent van. Ott a pontjaidat is ki tudod számolni. Pontosan nem tudom a tiétek hogy van, de még nektek valami előnyötök is van az halottam. Így nyugodtan vágj bele.
2012. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja tényleg! :-) Az én időmben még nem volt netes felvételi infó. Holnap megnézem.

Bár gondolom az idei felvételiről már lekéstem?!

2012. júl. 2. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen már lekéstél,már lassan a ponthatárok derülnek ki.
2012. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!