Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök, de nem kocka?...

Villamosmérnök, de nem kocka? Ki fog nézni maga közül a csapat?

Figyelt kérdés

Alapvetően az erősáram vonzz, de a gyengével is ki vagyok békülve (forrasztottam már ezt-azt), sőt belekóstoltam a programozásba is és nagyon tetszik. De nem ülök napi 10 órát a gép előtt, elmegyek sörözni, bulizni, vannak haverjaim, barátaim sokan, jónéhányuknak f*ngja nincs az elektromosságról, nem ez a közös pont és bár jelenleg nincs senkim, eddig sem ijedtem meg a lányoktól.

Nem hordok zsebórát, favágó-style kockásinget, 0-24 makkoscipőt, csak szemüveget, akkor, ha nincs időm berakni a lencsémet.

Nem arról beszélek, ha úgy hozza a lépés itthon maradok és tanulok, matekból-fizikából emelten meglett a 90%.

Tényleg érdekel a villamosmérnöki szak, ezt akarom csinálni.

De eddig bárhány BME-s haveromnak (gépészek többnyire, egy-két közlek, építész, vegyész) felvetettem a kérdést, egybehangzóan azt mondták, hogy "aki mappával a hóna alatt, betűrt ingben flangál, az villamosmérnök". Tudom, hogy a VIK-en együtt vannak az infósok és a villamosok, direkt rákérdeztem, de azt mondták, nincs érdemi különbség. A Schönherz említésére is húzták a szájukat.

Nem akarok egy gép előtt punnyadó kocka lenni, de tényleg a villamosmérnöki pálya vonzz.

Ugyanakkor félek, hogy ha "kifelé élek" (más karokról, más egyetemekről lévő barátokkal lógok többnyire), akkor a kollégiumban kinéznek majd maguk közül.


Légyszi ne oltsatok! Minden véleményt köszönök!



2012. júl. 10. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez h*lyeség. Én mondjuk nem BME-s vagyok, de építős csaj. Ha valakinek elmondom először kitágult pupillákkal néz rám, majd közli, hogy nem nézte ki belőlem. Mondom helyes! :)

A világon a legrosszabb, amikor beskatulyázzák az embert, ránéznek és megmondják, hogy na te BTK-s vagy, te GTK-s, te infós, te építész, stb. Minden egyetemen vannak ilyen skatulyák és hidd el nincs jobb annál, mint amikor te kilógsz ebből! :) Az építészeket onnan vágják, hogy mindig makettekkel flangálnak, a közgázosok a cicababák, az infósok az általad emlegetett kockák, az építősök a "trógerek", stb. :D Azért ez közel sem jelenti azt, hogy mindenkinek így kell és mindenki így is fog kinézni sőt. Egy idő után mindenki megtalálja a maga társaságát!


Azt azért tartsd észben, hogy tanulni mész egyetemre, nem azért hogy szétpartizd a partiállatokkal magad, vagy szétkockuld a fejed. Ezen RENGETEGEN elcsúsznak! Meg kell találni az egészséges egyensúlyt tanulás és társasági élet között, oda tenni magadat az évközikben és mindenben, hogy sikeres legyél. Ezáltal ha akarsz ha nem valamilyen szinten kocka leszel és beszűkülsz pláne nehezebb időszakokban, de ez a mérnökök sorsa. Ettől még nem leszel sablon tanonc. :)

2012. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

most igazából nem értem mi ezzel a bajod. Én OKJ-s képzést raktam le számítógép karbantartói szakon, jövőre vagyis 2013 ban kezdem a hálózatépítőit is megcsinálni. És mivan ebben? Semmi Ugyanúgy vannak jó haverjaim, nem rohangálok napi szinten öltönybe hanem egyszerű normál ingben meg farmerban, bemegyek az üzletbe lemegyek a műhelybe aztán szerelem a gépeket meg telepítem azokat, ennyi. Igaz hogy egész nap szinte a gép előtt rohadok, de legalább viszonylag jól keresek, eltudom tartani magam, egyenlőre nem kell azon rettegnem nap mint nap hogy vajon mikor leszek munkanélküli. A lényeg az egészben az hogy jól megélek, vannak barátaim, amikor még ezt a szakmáét tanultam,sosem néztek ki engem, sőt inkább irigyeltek amit be is vallottak hogy jól megy a dolgom, van egy szép kedves barátnőm akivel szeretjük egymást.

Attól hogy téged ez érdekel nem fogsz kockának tűnni. A kocka az aki egész nap a gép előtt ül és játszik rajta, az meg megint más ha valaki egész nap ott ül de a munkája miatt. Menj abba a suliba ahová gondolod tanuld ki szépen azt amit szeretnél, javaslom célszerűbb a villamosmérnökin még a műszerész szakmát is megcélozni, meg az informatikába is valamit hogy értsél hozzá, mert minél több papírod van annál jobban járhatsz.

2012. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a VIK-en rengetegen tanulnak. Lehet, hogy a nagyobb része olyan kocka, mint ahogy leírtad, de rajtuk kívül is vannak sokan, akik teljesen normálisak, mondjuk olyanok mint te. Fogsz találni magadhoz illő barátokat. És az sem baj ha "kifelé" barátkozol. Nem fognak kinézni maguk közül. Az általad leírt kockák szarnak a külvilágra, nem fognak se szeretni se utálni azért, mert nem vagy olyan mint ők.
2012. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, ez a sztereotípia, hogy VIK = kockák, de majd meglátod, hogy a társasági életben egyáltalán nem ez a jellemző, aki folyton számítógép előtt ülő betűrt inges típus, azzal max. órákon fogsz találkozni. Egy kis geek-es beütés nyilván ott van az emberek egy részénél, de az sokkal inkább vicces mint gáz, meg ha oda tervezel menni, akkor téged biztosan nem zavar.


Amúgy ha kicsit utánanézel a Schönherznek, elég könnyen leellenőrizheted, hogy sok minden van ott, de egész nap gép előtt ülő kockák pont nem nagyon. :D Szóval ha bulizósabb típus vagy, akkor is megtalálod a helyed a koliban.

2012. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!