Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre itt az érettségim. Már...

Jövőre itt az érettségim. Már vagy fél éve olvasgatom a véleményeket, de meg mindig nem tudom eldönteni, hogy 1. Progtervező 2. Mérnök informatikus szakot válasszam na meg ha végre el tudnám dönteni akkor melyik egyetemre jelentkezzek majd?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 03:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a matekkal és az infoval nincs gond, de a fizikát annyira nem szeretem (attól függetlenül erős 4-es) informatikából megyek emeltre szeptemberben.
2012. júl. 13. 03:22
 2/12 A kérdező kommentje:
+ nem vagyok valami bátor jellem, de akaratos személyiséggel rendelkezem (tűz és víz). Jobban szeretem ha megmondják mit kell csinálnom mint, hogy én mondjam meg másoknak.
2012. júl. 13. 03:25
 3/12 A kérdező kommentje:
szerintetek így melyik szak a nekem való? És ha már szakot mondtok akkor melyik egyetemet ajánljátok?
2012. júl. 13. 03:29
 4/12 anonim válasza:
Szerintem a mérnökit.mert jobban szereted ha megmondják mit csinálj.progitervezés szabadabb dolog önálobb, kreativabb.a mérnökin csak betanulod a szabályokat és alkalmazod a munkád során.Bár ha fizikát nem kedveled akkor a progi lehet hogy jobb.
2012. júl. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
csinálj pro kontra listát!
2012. júl. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Programtervezőt válaszd! Több pénz, kevesebb meló, kevesebb önállóság.
2012. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és melyik egyetemet ajánljátok a programtervezőnél. Olyan érdekelne ahol ha elvégzem akkor könnyen eltudjak helyeszkedni. Külföldön is.
2012. júl. 13. 11:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Én programozó matematikusként utólag úgy látom, hogy a mérnöki szakokban több lehetőség van. A mérnök informatikus amolyan jack-of-all-trades, onnan rengeteg lehetőséged van elhelyezkedni akár mérnöki területen, akár programozóként. Nem mondom, hogy programtervezőként kizárólag egyféle munkát vállalhatsz el, de jobban be vagy korlátozva. Cserébe a programozás elméletet és a programozás matematikai részét sokkalta mélyebben érteni fogod (ezért is specializáltabb a dolog). Nomost attól függ mi a fontos neked: ha esetleg több téren akarod kipróbálni magad akkor mérnöki szak, ha biztosan csak programozni és programtervezni (esetleg fejlesztési projektet vezetni) akarsz, akkor programozói.
2012. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
oké tényleg igaz hogy a mérnökin több a lehetőség. A fizika része nagyon nehéz?
2012. júl. 13. 11:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, progmaton egyáltalán nem volt fizika.
2012. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!