Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Közgazdász szakra járok, most voltam első éves. Nem mondom h annyira rossz tanuló vagyok, de nem nekem való, mindenesetre nem lehetetlen megcsinálnom.


viszont van egy másik szak(nemzetközi tanulmányok) amihez sok tehetségem is van, meg valóban sokkal jobban is érdekel.


Csak azt nem tudom, érdemes-e váltani? Igazából én magam sem tudom, amúgy annyira nem szívesen hagynám ott a közgazdász szakot, akármennyire is vonzó a másik szak számomra.

Érdemes lenne váltani? Csináljam a nehezebbet, vagy inkább kamatoztassam a tehetségem?



2012. júl. 13. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én váltanék a helyedben, mert tök fölöslegres olyat tanulnod, amit nem szeretsz és nem is fogsz a szakmában dolgozni.
2012. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nemzetközi tanulmányokat csak és kizárólag akkor, ha van kapcsolati tőkéd. Ezt nem fröcsögésként mondom, nagyon kemény és érdekes szak az NT, de egyetem után önmagában nem sokat ér. Nemrég végeztem egy "testvérszakon", rengeteg nemzetközis ismerősöm/barátom van, és nagyon lehangoló ami azóta történik legtöbbjükkel.


Szerintem válts, ha minimum 2 nyelvet anyanyelvi szinten megtanulsz mellette és szorgalmasan építgetsz kapcsolatokat egyetem alatt. Máskülönben ne menj oda.

2012. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!