Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem van már 1 okj-s szakmám,...

Nekem van már 1 okj-s szakmám, most esti érettségin vok, és jövőre végzek. Aztán szeretnék felsőfokú okj-s képzésre menni. és ugye a második szakmáért fizetni kell! Mindenkinek fizetni kell, nincs kivétel, vagy valami kedvezmény?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan okj-k, ahol igényelhető állami támogatás (nem mindegyiknél!), de csak akkor, ha az elsőt nem iskolarendszerben szerezted meg, hanem magánúton és fizettél érte. (Tehát nem nappali vagy esti tagozaton, hanem felnőttképzésben, iskolán kívül.) Meg még akkor is ingyenes a második (is), ha sajátos nevelési igényű vagy, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, de gondolom ez nem áll fent.
2012. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamint a munkaügyi központokban lehet kérni támogatást (ha regisztrált álláskereső vagy), az általuk meghirdetett képzésekre, de megint csak akkor, ha az első okj-t nem iskolarendszerben szerezted meg!
2012. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
középfokú okj vizsgát tettem amit nappalin csináltam, és államilag támogatott volt! Viszont most felsőfokút akarok tenni.
2012. júl. 13. 17:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, és édesanyám rokkant nyugdíjas, így hátrányos helyzetű vagyok!
2012. júl. 13. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha főiskolán vagy egyetemen jelentkezel FSZ-re akkor van 12 államilag támogatott féléved, ennyit mindenkinek támogat az állam, az már más kérdés, hogy iszonyatos teljesítmény kell, hogy felvegyenek államilag támogatott FSZ-re, magasabb a ponthatár, mint az államilag támogatott alapképzésen, mivel "könnyebb" elvégezni. Remélem tudtam segíteni.
2012. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!