Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek 2 diplomája is van, az...

Akinek 2 diplomája is van, az körülbelül hány évig tanult összesen középiskola után?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy milyen diplomák.

Van olyan iskola, ahol egy diploma megszerzése 5-6 év (jog, orvosi), más diplomákat 3 év alatt meg lehet szerezni, tehát pl. két diploma ilyenből még csak annyi idő, mint egy alap orvosi képzés, ami után az orvos még tanul éveket...


Szóval érted, nem mindegy, hogy miről van szó.


Én jogász vagyok, az 5 év volt. (Egységes képzés, tehát csak egy diploma, holott manapság 5 évre már kettő jár, mert lett ez az "alap" meg "master", meg fene tudja, micsoda...)

Most három évig ügyvédjelöltködöm, majd megint vizsgák... de azok a vizsgák nem adnak "diplomát".

Szóval én is tanulok vagy 8-10 évig (közben szeretnék mesterképzést is), de "csak" egy diplomám lesz.

Mondjuk nekem bőven elég. :P

2012. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod, és sok sikert a tanulmányaidhoz.
2012. júl. 17. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Sőt, lehet párhuzamosan is végezni 2 szakot!

Barátnőm, ha nem csúszik meg 4 év alatt 2 diplomát szerez.

Az egyik már megvan 3 év alatt, a másik csúsztatva kezdte el.


De ha valaki egyszerre 2 szakot kezd és bírja, akkor 3 év alatt lehet akár 2 diplomája.

2012. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó válaszához kis kiegészítés, hogy 3 év alatt semmiképp se lehet 2 diplomája, mert nem tud egyszerre kezdeni két szakot. a másodikat mindenképp csak 1 évvel később lehet kezdeni. én is így nyomok kettőt párhuzamos képzésben, remélhetőleg így 4 év alatt nekem is két diplomám lesz (mindkettő TTK).
2012. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat!
2012. júl. 17. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!