Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha közgazdaságtant tanulok,...

Ha közgazdaságtant tanulok, milyen szakmám lehet a késöbbiekben?

Figyelt kérdés

tavaly kezdtem a középiskolát, és közgazdaságtant tanulok. ha elvégeztem mindenképpen szeretnék egyetemre/főiskolára továbbtanulni, de az lenne a kérdésem, hogy közgazdaságtannal késöbb mit lehet dolgozni???

konkrét szakmákra gondolok!!

köszönöm szépen :)


2009. júl. 13. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen közgazdász szakra jelentkezel.

Ezekre a közgazdász szakokra lehet jelentkezni mostanság:


-nemzetközi gazdálkodás: külkereskedelemben tudsz elhelyezkedni, logisztikus és bármelyik nemzetközi cégnél vagy kis cégnél, amelynek vannak nemzetközi kapcsolatai, külkereskedelmi levelező

-pénzügy-számvitel: bankok,önkormányzat, biztosító ->pénzügyi ügyintéző, mérlegképes könyvelővel a szak megspékelve-> könyvelő

-közszolgálati: önkormányzatok

-keresk.-marketing: egyre inkább büfészak irányába megy el,nagyon nehéz elhelyezkedni vele, nem kell annyi marketinges a cégeknek

-turizmus-vendéglátás: szállodák, üdülőhelyek adja a nevét a szak

-alkalmazott közgazdaságtan: azt mondják ez a legnehezebb a közgáz szakok közül, erről nem sokat tudok

-emberi erőforrások: HR,cégek, önkormányzatok humánerőforrás osztályán lehet elhelyezkedni- Ő interjúztatja a leendő munkatársakat, ő dönti el ki alkalmas az adott munkakörben, ezen kívül rengeteg munkaügyi feladatot lát el a cégnél (bérek kérdése, kimutatás stb.), fejvadász cégeknél is el lehet helyezkedni

-gazdálkodás-menedzsment: egy általános közgazdász képzést nyújt. sztem nagyon jó alapnak. én biztos mellette megcsinálnék még egy közgazdász szakot és úgy ütős. Amúgy ezzel a szakkal (mivel ált. tudást ad, minden területről)bárhova egy cégen belül bekerülhetsz


Ennyi jutott eszembe:) Sztem a mostani helyzetet tekintve, ha közgazdásznak akarsz menni én a pénzügy-számvitelt javaslom, m bankok mindig lesznek, cégeknek mindig szükségük lesz pénzügyesekre, nagyon kellenek az ilyen szakemberek. A közgazdász szakok közül ezzel lehet sztem legkönnyebben elhelyezkedni vidéken meg pláne. A másik az emberi erőforrások szak, ami tényleg nagyon jó és a nemzetközi gazdálkodás, amely 2 szakmai nyelvvizsgát követel meg! Nagyon fontos, h nézd meg h mely szaknál milyen szakirányok vannak és ez alapján válaszd ki a neked tetsző szakot. A szakirány nagyon fontos!

2009. júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél :)
2009. júl. 16. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!