Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik formában...

Szerintetek melyik formában éri meg megszerezni a cukrász képesítést? OKJ-s tanfolyamon, vagy vendéglátói szakközépben?

Figyelt kérdés

2012. júl. 20. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen szakközépben, ott sokkal nagyobb esélyed van valódi gyakorlati tapasztalatszerzésre. Nem vagyok cukrász, csak olvasgatok blogokat, az OKJ-s tanfolyamról jót még nem láttam, az inkább csak a papírról szól, gyorstalpaló.
2012. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. júl. 21. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt megcáfolom, bár igaz, hogy gyorstalpaló, de minden csak rajtad múlik, persze sokkal nagyobb öntőke kell, hogy fejleszd magad, de ma már erről szól az oktatás kb. mindenhol és most már egyátalán nem axióma, hogy aki szakközépben végez, az általában több gyakorlattal rendelkezik...a mi csoportunk eredményben simán odaverte a szakközepeseket, ezt az igazgató helyettestől hallottuk!

egyelőre a munkaadók többsége csőlátású és rögtön kizárja az okj-s végzettségűeket felvételnél, mondván, hogy sz.rt sem ér, pont ahogy első írja, csak papír...

de hamarosan gyökerestül meg fog változni a hozzáállásuk, mert rá fognak jönni, hogy az állami pénzekből folyó oktatás egyre gyatrább, a legtöbb mai (főleg rendszerváltás utáni) fiatal életképtelen, így az eltökélt (hisz SAJÁT pénzéért jobban tanul az ember) fiatal (vagy kevésébé fiatal) felnőttek fogják a fejlődő munkaerő piacot jelenteni, építeni

ha nem szedik össze az országot, ezt garantálom

és ugye tudjuk, hogy nem fogják :)

2012. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ügyik vagytok!:D
2012. júl. 24. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne menj szakközépbe! Ugyanazt megtanulod okj-s képzésen 2 év alatt úgy, hogy előtte normális iskolába jártál normálisabb emberek közé. Ráadásul úgy hallottam, hogy a szakközepeseknek is kell okj-t csinálniuk érettségi után, vagyis nem adnak alapból semmilyen papírt.
2012. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak ezt a kommentet!Már sokkal okosabb lettem,de tényleg.
2012. júl. 25. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!