Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Törökszentmiklóson járok...

Törökszentmiklóson járok általános iskolába. Hova tovább gimibe? ( lent részletesebb )

Figyelt kérdés

Most szeptemberben leszek 8. -os, de nem tudom, hogy hova menjek tovább tanulni.

Maradjak itt Törökszentmiklóson, járjam ki itt a 12. osztályt? Vagy menjek Szolnokra gimibe?

A barátnőm Szolnokra szeretne tovább menni, de én meg nem akarok nélküle menni, mert ő a legjobb barátnőm. De én nem akarok, és nem is fogok kolis lenni, a bejárást meg nem bírnám szerintem. Akkor? Én meg maradnék itthon.

De, mégis? Hogyan??

A suli itt vagy ott jobb? Van köztük különbség?

Esetleg próbáljam meg lebeszélni őt Szolnokról, mert van 1-2 hír, amit tudok Szolnokról, és nem túl jó...


Na, szerintetek? Ötleteket kérek..

Köszi előre is! :)


Egyébként a tanulmányommal nincs gond:

5. -ben pedig kitűnő voltam.

6. -ban egy 4esem volt csak, tesiből; a többi 5ös.

7. -ben egy 4esem volt csak, rajzból; a többi 5ös.


Nos??


14/L



2012. júl. 21. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

- Mindenki annyit bír, amennyit akar. Én középiskolás koromban fél 6-kor keltem és nem nyafogtam. Az osztály főnökünk volt a magyar-történelem tanár és hidd el, nem kivételezett velünk, sőt. Éjszakákat virrasztottam át olvasással úgy, hogy 3-4 óra múlva kelhettem.

- Én a helyedben nem állítanám választás elé a barátnőm. Mindkettőtöknek szabad akaratából kell döntenie a továbbtanulásáról. Ez nem lenne fair a részedről. Különben meg szeretnéd hogy később, pár év múlva jöjjön rá arra, hogy esetleg rosszul választott/döntött miattad?! Csak mert "elválaszthatatlanok" voltatok??

- Harmadszor pedig, ismerem Szolnokot. T.miklós maximum 20 perc buszozásra van a várostól, más ismerősöm Szolnokon belül többet utazott.

- Ja, és még annyit, hogy én már 7 előtt bent voltam a sulimban, lényegében én nyitottam az ajtót, kapcsoltam a villanyt (kértem el a kulcsokat a takarítótól). Utánam már csak 15-20 perccel érkeztek. Sosem panaszkodtam.


Ne nyafogj, inkább mindkettőtök oda jelentkezzen, ahova a szíve húzza. Ott is lesznek barátaid, ahova mész. Nekem is voltak, lakóhelyemen és iskolán belül is és össze tudtam egyeztetni a kettőt.


Egyébként meg nem értem mik azok a "hírek" Szolnokról. Úgy is a buszpályaudvarra érkeznél, ott minden fekete és hajléktalan ki van tiltva. Semmi baj nincs a város azon részével. De kíváncsi lennék te mikre gondolsz...


azért remélem segítettem valamit és jól átgondolod a döntést.

2012. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az iskolák híreire gondolok...

De mindegy..


De akkoris, gyerekkori barátságok, én nem akarok mást legjobb barátnak, és félek, hogy őt elveszíteném!


Más is írjon!!


Meg miért lenne jobb amúgy egy szolnoki gimi??

2012. júl. 21. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az iskolák híreire gondolok...

De mindegy..


De akkoris, gyerekkori barátságok, én nem akarok mást legjobb barátnak, és félek, hogy őt elveszíteném!


Más is írjon!!


Meg miért lenne jobb amúgy egy szolnoki gimi??"


- Ha te csak rossz tapasztalatokat hallasz a szolnoki iskolákról, akkor ne válaszd őket. Én elmondtam a véleményemet, tapasztalatból beszéltem, csak megosztottam veled az emlékeket, hogy mérlegelhess.


- Ha nem akarsz más barátot, akkor tarts ki mellette. Ezt Vele kell megbeszélned és nem itt, az interneten. A legegyszerűbb az lenne, ha leülnétek és elmondanátok egymásnak az éréseiteket, a gondolataitokat. Ha ő mégis másik iskolába szeretne menni, mint te, akkor az ellen Te sem tudsz mit tenni, ezt be kell hogy lásd.


- Más is fog írni, de ha nem, ott vannak a szüleid, esetleg testvéred (?). Ha valakivel meg akarod osztani a bánatodat, ők ismernek Téged (titeket) a legjobban. De mondom, a legegyszerűbb még mindig a szemtől szemben lenne.


- Azt pedig nem mondtam, hogy egy szolnoki gimnázium jobb választás lenne. Én csak elmondtam a véleményemet, mert kérdezted. Csak segíteni próbáltam.


Egyébként hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak, az iskolák között nem tudnék választani, melyik a jobb, vagy rosszabb, mert T.miklóst nem ismerem. Viszont elmondom, mert kérdezted, én rossz véleményt nem tudok mondani Szolnokról, a gimnáziumokról meg főleg nem. Én az egyik ilyen szolnokiba jártam, és meg voltam elégedve, nagyon kellemes volt a hangulat és a tanárokat is imádtam. A Verseghy-t és Varga-t pedig kifejezetten dicsérik (én csak jókat hallok róluk).


Ötleteket kértél, én leírtam amit gondolok. Viszont amit továbbra is fent tartok, hogy ezt Vele kellene megbeszélned, nyugodt körülmények között, észérvekkel. A választásodat pedig semmiképp se erőltesd rá, inkább próbálj logikus maradni, ha mindenképpen Vele együtt szeretnél tovább tanulni. De ehhez lásd be, két ember kell. Ha ő nem enged, akkor neked kell.


Többet nem írok, várjunk másokat is. Én csak elmondtam a véleményemet a kérdéseddel kapcsolatban, csak segíteni szerettem volna.

2012. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ne fuss a barátnőd után. Ha tényleg nagyon jó barátságban vagytok át fogjátok vészelni ezt a 4 évet. Jó tudom ez furcsán hangzik, de csak gondolj bele a távkapcsolatokba (van amelyik gyönyörűen és van amelyik nem épp jól végződik..). Ezt azért is tanácsolnám mert én tudom milyen rossz korán kelni, és hajnalig tanulni..elhiheted nem épp kellemes. Egyébként is ha te is ugyanúgy Szolnokra mennél, de mondjuk egy másik suliba, akkor se érnél rá találkozni vele, mivel rohansz haza tanulni..

Amúgy meg hidd el lesznek barátnőid sőt valószínűleg a gimiben találod meg azt a barátnőd akivel életed végéig barátnők lesztek. (Erre mondják azt, hogy gimiben találod meg az igaz barátodat. :) ) Persze lehet hogy nem de nekem az ismeretségem 99%-ának így lett :)

De ez csak az én véleményem :) gondold át még van egy kis időd (azért ez nem sok :D én tudom, most voltam nyolcadikos) :))

Remélem valamennyit segítettem! :)

2012. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De, ha meg gimiben találjuk meg az igazi barátokat, akkor megint csak egy suliba kell járnunk, hogy megmaradjunk életünk végéig barátok!!
2012. júl. 22. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Jajj ez csak egy általános példa volt. Ha vele fogsz gimibe is járni lehet sosem fogsz tudni új (nagyon jó) barátot szerezni. Sőt szerintem jobban is járnál, mert így megtanulod hogy kell barátkozni (segíteni fog az életbe hidd el). Én azt javaslom, hogy nem menj utána. Ha tényleg olyan jó barátok vagytok akkor biztos hogy megtartjátok a jó viszonyotokat! :)

És amúgy is mint már az előzőben írtam időd se lenne vele beszélni (főleg, ha véletlenül nem is ugyanabba az osztályba kerültök), mivel az időd 3/4-ét az utazással és tanulással kell majd töltened. Csakhogy tiszta legyen a maradék 1/4-ben meg alszol majd. Ha kolis lennél mindezzel nem lenne baj, de mivel azt írtad, hogy nem leszel.. Egyébként hidd el az időd eltöltésében nem hazudok, mert én sem Pesti vagyok és eddig is pestre jártam meg most is oda fogok. É gimiben jóval többet kell tanulni..

De még egyszer elismétlem nem kell megfogadnod, csak én így tennék a helyedben! :)

2012. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy lehet, hogy a gimiben nem is lesztek legjobb barátnők. Nem azt állítom, hogy ellenségek lesztek, de nem biztos, hogy egymásnak lesztek a legjobb barátnői. (Ez nem csak úgy kipattant a fejemből...a nővéremmel ez volt)
2012. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!