Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárnak, vagy buszvezetőnek...

Tanárnak, vagy buszvezetőnek olcsóbb tanulni?

Figyelt kérdés
(Tanárkodáshoz: egyetem. Buszvezetéshez: b, c és d kategóriás jogosítvány. Melyik az olcsóbb?)
2012. júl. 21. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Buszvezető.
2012. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Buszvezető. Azért, mert tanárhoz mint írtad egyetem is kell. Ez 3 év + 2 Msc (persze ha nem csúszol). Ha állást szeretnél, akkor vmilyen TTIK-s szakot választasz, viszont ahhoz pengének kell lenned és éjjel-nappal tanulni (így is csak 2-3-said lesznek), aztán választani egy másik szakot (mivel csak 2 szakos tanár létezik, 1 tárgyal nem lehetsz az). Szóval az egyébként is nehéz szakodhoz fel kell venni egy másikat is, és azt párhuzamosan elvégezni (nyilván a 2. szakot nem fogod olyan komolyan tanulni). Szóval, mivel nem látnám, hogy különösebb intelligenciával rendelkeznél, és a kérdésből nyilvánvalóan lejön, hogy a könnyebb utat akarod választani, így a buszvezetőt ajánlom neked.
2012. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék sem tanár, sem buszvezető lenni. :D (Anyám tanár, a barátnője buszvezető. Tegnap arról beszélgettek, hogyan kaptak állást, mennyit kellett rá tanulni stb. Arról azonban nem beszéltek, hogy ez mennyibe fájt nekik.) Csak érdeklődtem.
2012. júl. 21. 17:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Szeptemberben leszek hetedikes. Olyanokon még nem gondolkozom, hogy mi lesz a munkám.
2012. júl. 21. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
mivel csak 2 szakos tanár létezik, 1 tárgyal nem lehetsz az---> Ez baromság, rengeteg egy szakos tanárt ismerek..
2012. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mostani rendszerben nem végezhet egyszakos tanárként. Friss diplomás nem lehet egyszakos már vagy 6 éve.
2012. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Matek elemzői és sima matek együtt ok..
2012. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem ha tényleg jól tanul az ember, akkor tanárnak olcsóbb...
2012. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Busz jogsi GKI-val együtt és sofőrkártyával közel egy millió forint.(900 körül,ha ügyes vagy)

Add össze: 160 ezer a "B"kategória hivatásos orvosival(102-es kód,jó esetben megkapod) utána csinálhatod a "C" kategóriát,az nekem 250 ezer körül állt meg(nem buktam,csak egyszer rutinból) közben nem árt megcsinálni egy PÁV II-t is,hogy egyáltalán alkalmas vagy-e buszvezetőnek(szállíthatsz-e személyt) ez nekem olyan 20 ezer volt utazással.Aztán "D" kategória,az is olyan 250 vagy kicsivel felette.(egy forgalmi pótvizsga tavaly 28 ezer körül volt,nekem nem kellett.kopp-kopp...)

Ha ez megvan,jöhet a GKI vizsga(tanfolyam nyilván előtte;GKI kártya nélkül már sehova se vesznek fel) az 160-170 ezer felénk,ha megbuksz akkor 35 ezer a pótvizsga.

Sofőrkártya is 10 ezer körül van.

Ha elkezdesz dolgozni,onnantól nincs hétvégéd,nincs rendszeres életritmusod általában,jó esetben(mint például én) kelhetsz hajnalban és hajnalban indulhatsz dolgozni és este későn érsz haza és az egész ott töltött napodból elszámolnak majd(azaz kifizetnek) kemény 8 jobb esetben 9 órát.

Én napi 14,5 órát vagyok ott,nem vezetem végig,de haza jönni nem tudok,nap közben van "pihenőm" és én még jól járok,mert ebből az időből elszámol 8,5 órát.

Szóval mehetek heti 5 nap általában,mint mindenki más,csak annyi,hogy én hajnal háromnegyed 5-től este 9-ig nem vagyok otthon.

De gondold át :-)

2012. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 24. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!