Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Másoddiplomát lehet szerezni...

Másoddiplomát lehet szerezni 2 éves képzéssel? Létezik még ilyen? Felvételi van? Mikor jelentkezhetek legközelebb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Ez már csakis költségtérítéses lehet, vagy lehet kérni valamilyen kedvezményt?
2009. júl. 15. 11:26
 2/9 anonim ***** válasza:

msc-re jelentkezgetsz,az 4 féléves,de a szeptembertől indulokrol már lekéstél,februárira jelentkezhetsz még


levelezőn általában költséges,nappalin van ahol államilag tmogatott,de ez kartól függ,nálunk (Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi) nem fizetős a nappalis,hiába másoddiploma,de kartol függ,érdeklődni kell

2009. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok. Már lecsúsztam az ilyen lehetőségről?
2009. júl. 15. 11:43
 4/9 anonim ***** válasza:
attól függ mennyi államilag finanszírozott félévet használtál fel és függ még az iskolától is, ahová jelentkezel. én is gondolkodom hasonlón, nekem még 3 áll.fin. félévem van, amit mesterképzésre felhasználhatok. javaslom, hogy ha biztosra akarsz menni, nézz fel a felviponthu-ra, ott van olyan, hogy ofik jogász, írj neki emailt, néhány munkanapon belül válaszol, és mivel ő azért van, hogy ilyen kérdésekre válaszoljon, biztos lehetsz abban, hogy nem tájékoztat félre. én is neki írtam, ha kérdésem volt. Persze amelyik suliba jelentkezel, ott is érdeklődj mindenképp!!!!
2009. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja és még annyit, hogy augusztusban vannak pótfelvételik, de nem mindenhol, az is sulifüggő. Meg kell kérdezni az intézményt. Felvételi szerintem van, legalábbis tanári szakon van, nem tudom, te mire jelentkezel...
2009. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
7 félévre vettem igénybe állami finanszírozást és még nem döntöttem el, hogy mit szeretnék tanulni, egyelőre kacsingatok egyes területek felé. Tanárit biztosan nem szeretnék. Valamilyen katonai tárgy érdekelne, főleg a katonai logisztika tetszene, de azt hallottam, hogy azt csak katonák tanulhatják, civilek nem.
2009. júl. 16. 23:52
 7/9 anonim ***** válasza:

nézd meg a felvi.hu-n a szakirányú továbbképzéseket, akár egy év alatt is el lehet végezni néhányat, sok helyre lehet még jelentkezni, igaz fizetős, de a lényeg, hogy nem vagy lemaradva róla

mondok egy példát, a KJF indítja: bűnmegelőzési menedzser, 2 félév, 90E Ft/félév, levelező, vagyis kb kéthetente egy szombaton van oktatás, én ide jelentkeztem (aug 25-ig lehet), az a fontos, hogy az alapdiplomád megfeleljen a kritériumoknak, nézd meg a suli honlapját vagy hívd fel őket ezzel kapcsolatban, nagyon készségesek

2009. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a tanácsot. Nagyon kedves vagy. Már kiválasztottam azt, amit nagyon szeretnék tanulni, de párom azt mondja, hogy hiába elvégezhetem a képzést civilként, lehet, hogy semmit sem érek vele, mert utána előfordulhat, hogy feltétlenül katonának kellene lenni, hogy elhelyezkedhessek vele, de én sajnos nem felelek meg a katonai kritériumoknak, én nem lehetek katona. Másrészt nő vagyok, ez attól félek, hogy mégjobban nehezíti a dolgot. Mindenesetre igyekszem tovább utána járni a dolgoknak. Nem adom fel. Köszönöm egyébként a tanácsot, amit te végzel az nagyon jól hangzik. A félévek száma és a tandíj is elviselhető. De ezzel mi lehetel majd?
2009. júl. 19. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:

9:53 vagyok és én is nő, pár helyen utánaolvastam, és elvileg rendőrségnél, katonaságnál és elvileg iskolákban lehet majd elhelyezkedni vele

hívd fel a sulit szerintem, abból baj nem lehet

2009. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!