Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a levelező tagozat előnyei...

Cirmi20 kérdése:

Mik a levelező tagozat előnyei és hátrányai? Még nem vagyok biztos benne, hogy levelezőn tanuljak-e tovább, vagy kivegyek egy passzív félévet.

Figyelt kérdés
Természetesen csak azok válaszait várom, akiknek vannak bizonyos tapasztalatai ezzel a témával kapcsolatban:)

2012. júl. 24. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én levelezőn fogok tanulni szeptembertől, előnye az, hogy mellette tudsz dolgozni,hetente vagy 2 hetente kell bejárni a suliba, én azért mentem levelezőire mert nem akartam felköltözni Pestre.
2012. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
57%

Előnyei:

tudsz mellette dolgozni, pénzt keresni

nem kell elköltözni messzire, elég csak a konzultációkra elutazni


Hátránya:

Ha nem értesz valamit, nem tudsz plusz órákat venni. Én jártam nappalin is, levelezőn is. Nappalin tök jó volt az, hogy pl. matekból nem értettem valamit, az előadó délutánra-estére szervezett plusz konzultációs órákat, ahol tök jól, nem rohanva elmagyarázta.

Ha el akarsz helyezkedni a szakmában, előbb vesznek fel egy nappalin végzettet, mint egy levelezőst. (Pedig mi, levelezősök sokkal keményebben, részletesebben megtanultunk mindent, mint a nappalisok.)

2012. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Az a helyzet, hogy ahol dolgozom, ott lehetetlen megoldani hogy akkor járjak fel Pestre, amikor a kötelesség szólít...
2012. júl. 24. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak: levelezős (egyéni tanrendes) joghallgató vagyok. Egyéni tanrend azt jelenti, h nem vizsgaidőszakban vizsgázok, hanem gyakorlatilag bármikor mehetek vizsgára, ha előtte jelentem az aktuális oktatónak. III. évesen leköröztem egy egyetemi pályázaton egy nappalis hallgatót. Tanszékre jelentkeztünk, mint demonstrátor, én jobb voltam, így én kerültem be. Senki se nézte h levelezős vagy nappalis vagyok-e. Sőt eddigi tapasztalataim alapján a levelezősöket többre becsülik, mert szorgalmasabbak, legtöbben munka mellett csinálják, vagy kis gyerek mellett.


Előnye:

Nekem az, h több a szabadidőm (én nem dolgozom), nem kell kötelezően órákra járnom napközben, így tudok kutatni egy-egy témában. (Később egyetemi oktató szeretnék lenni, azért kell)


Hátránya:

Valóban az, h mivel tömbösítve adják le az anyagot, nem sok esély van a kérdezésre vagy az átfogóbb ismeretek elsajátítására a tanárok által. Gyakorlatilag könyvből tanulsz, DE ha kiemelkedő vki tudása, akkor az oktatók felfognak figyelni a hallgatóra, és segítenek neki bármiben. Én pl bátran fordulhatok akárkihez ha vmit nem értek, vagy kérdésem van.


Egy számolásos szaknál viszont nagyon sok a hátrány. Nincsenek kis szemináriumok, külön tanárra szerintem szükség van ilyen esetben.


Egyébként szakja és intézménye válogatja hogy hol milyen a követelmény :) Humán szakoknál én azt látom h egyezik minden a nappalisokéval (vizsgán nincs kivételezés), viszont egy gazdasági szak levelezőn jóval könnyebb. Pl egy buta ismerősöm gazdászon megcsinálta elsőre a gazdmatekot, előre lediktálták nekik a feladatokat stb.

2012. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod:)
2012. júl. 25. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!