Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eme szakok közül melyiket...

Eme szakok közül melyiket választanátok? : műszaki menedzser, földmérő és földrendező mérnök, igazgatásszervező? A ponthatárok tükrözik a szakok népszerűségét/értékelhetőségét?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A ponthatárok mást nem jeleznek, csak a népszerűséget. Amúgy az igazgatásszervező kizárva, a másik kettő fényévekkel jobb.
2012. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és miért?:D
2012. júl. 25. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Miért, szerinted igazgatásvezetőt mégis hol keresnek? Ilyen helyen maximum protekcióval fogsz elhelyezkedni és akkor is csak egész nap b.szod a rezet.
2012. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszadónak semmiben sincs igaza, én elvégeztem az igazgatásszervezőt, a NYME-GEO-n, ahol a földmérő is van, és imádtam. Fél évig voltam csak munkanélküli, és minden protekció nélkül kerültem be egy polgármesteri hivatalba, egy szaktársammal együtt. Az sem igaz, hogy csak b.szod a rezet, bár mindenki ezt hiszi. Ellenben ha olyan önkormányzathoz kerülsz pl., ahol nincs minden rendben, és sok a lemaradás, vagy olyan központi hivatalhoz, ami még éppen csak megalakulóban van, akkor jó sokat túlóráztatnak úgy, hogy nem fizetik meg. Csak akkor ajánlom, ha szereted a jogot, és irodában akarsz dolgozni, és vállalod azt a rizikót, hogy talán 2-3 évig nem lesz munkád, mert nincs szerencséd. Nekem az volt. Ennyi. De ilyen az egész élet.

Földmérőnek csak akkor gyere, ha matek, geometria rohadtul megy, és hajlandó vagy sokat gyakorolni, mert 120-ból 60 kiesik első félévben. Azt mondják, földmérőként könnyebb elhelyezkedni, tapasztalatom is ezt mutatja, ennek ellenére az egyik csaj zumbát oktat valahol a végzettségével. A GEO amúgy nagyon jó suli, kicsi és összetartó a közösség, a felsősök nagyon körbe tudják ugrálni azokat a "kicsiket", akik segítséget kérnek tőlük. (A gólyatábor is baráti - szerintem. Persze ez nem szempont.) Irodai és terepi munkát is vállalhatsz vele.

A műszaki menedzsereket mindenki utálja. :P Jó, ez persze nem igaz, de a többi műszakis szak eléggé le szokta nézni őket, legalábbis az ismerőseim mind ilyen véleménnyel vannak. Egy műszaki menedzser nyilván mást mond. Ha erre tévedne egy, akkor okosabbak lennénk. A rosszindulatúbbak azt mondják, hogy a műszaki menedzser az, aki mindent tanul, de semmit se tud, mégis felveszik főnöknek a többi gépész, stb. szakot végzett emberek fölé. Gyanús, hogy ez csak sztereotípia, mondom, ha elolvassa ezt egy menedzser, talán válaszol, akkor kiderülne az igazság.

2012. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!