Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológia! Megéri elvégezni?...

Politológia! Megéri elvégezni? Miként dolgozhatnék vele? Ha valaki olyan olvassa, aki ebbe benne van, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 01:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Túl sok végzett van és kevés állás.
2012. júl. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is meg akartam jelölni a politológiát, de aztán mégsem jelöltem meg. (Kicsit elhamarkodtam a lapkitöltést, és így most pótfelvételizhetek).

Szóval a politológia maga a politikatudomány, azaz érteni fogsz a politikai rendszerekhez, valamit, ha jól tudom politika filozófiát is tanulnak, úgyhogy eléggé sokrétű tudományról van szó. Alapjában nem ér sokat, viszont mesterképzésre ha mész több választási lehetőséged van. Általában elhelyezkedni vele nehéz, egyetemi évek alatt is folyamatosan kapcsolatokat kell kiépítened és olyan körökben mozogni, ahol később tudnak alkalmazni.

Lehetsz vele politika tudós, de akár pártoknál "belső segítő" is. Viszont politikusnak nem téged fognak megválasztani, mert túlságosan is átlátnád a rendszert. ;)

2012. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!