Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azok válaszát várom, akik...

Azok válaszát várom, akik pszichológián végeztek / pszichológusnak tanulnak / hasonló szakon vannak, mint a pszichológia. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta pszichológus akarok lenni, érdekel az ember, az emberi viselkedés stb. Szívesen dolgoznék elmegyógyintézetben is. De nagyon magas a ponthatár pszichológiára. Mindenképpen Debrecenbe akartam menni, tudtam, hogy a pszichológia nem fog sikerülni, ezért inkább jelentkeztem szociális munkára. Pár héttel a jelentkezés után, úgy voltam vele, már abban reménykedtem, hogy ne vegyenek fel, hisz én nem is erre akartam jelentkezni. Tegnap kiderült, hogy nem vettek fel sehova.


Most nem tudom, mit tegyek. Mindenképpen pszichológiára akarok menni Debrecenbe, de hogy érjem el a 438-as ponthatárt?


Aki ott tanul, annak tanul, írja már le milyen lett az érettségije, volt-e nyelvvizsgája, emelt szintűje stb. Még az érdekelne, hogyha most elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot (pszichológiai asszisztens) akkor azt beleszámítják-e a jelentkezésbe, kapok érte pluszpontot? 1-2 év múlva mindenképpen megszeretném próbálni a pszichológiát, addig pedig úgy kéne tanulni, hogy elérjem a ponthatárt.


18/L


2012. júl. 25. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
"Szívesen dolgoznék elmegyógyintézetben is." Komolyabban fognak venni ha inkább olyan kifejezést használnál ami helyes és nem sértő pl. pszichiátriai osztályon.. Mennyi plusz pontod volt? Arra rá lehetne dolgozni, pl. nyelvvizsga. Hány pont hiányzott?
2012. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az elmegyógyintézet miért helytelen és sértő? Pszichológiai tanárom is így használta..


Nem volt plusz pontom, ugyanis későn gondolkoztam. A családban nem jár senki egyetemre, nem nagyon tudtam mi hogy van :\ Akartam nyelvvizsgát is és emelt szintűt de, amint mondtam későn gondolkoztam. Ezeket kéne vhogy megoldani, hogy meglegyenek, hogy felvegyenek. A hátrányos helyzet miatt kaptam 20 pluszpontot.


A pontomról pedig nem szeretnék beszélni, a lényeg az, hogy több, mint 100 pont hiányzott.. :S

2012. júl. 25. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:

OKJ-t nem számítanak be.

[link]

Itt tudod tesztelgetni hogy hogy jönne ki.

Én azt javaslom, hogy csinálj egy emelt, és egy közép érettségit, olyan tárgyból amit elfogadnak. (matek, töri, biosz, magyar, nyelv). Illetve egy középszintű, vagy ha összejön egy felsőfokú nyelvvizsgát. Ha úgyis nyelvvizsgázol, akkor egy középfokú tudással már gond nélkül meglehet írni az emelt nyelvi érettségit, és akkor csak egy jós sikerült közép kell mellé.

2012. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nem jöttek ki jó eredmények, hiába számolgatok. Kitűnőnek kellett volna lennem év végén és az érettséginek is kitűnőnek kellett volna lennie, emellé, még kéne nyelvvizsga és emelt szintű is. Keresek valami mást, ami könnyebb, de hasonló a pszichológiához. Tudtok olyat ajánlani?


Még egy kérdés: ugye jövő évtől bevezetik, hogy már kell egy emelt szintű érettségi is valamiből, meg a kettest 25% felett lehet megkapni. Ha jövőre jelentkezem, akkor nekem is kell majd egy emelt szintű?

2012. júl. 25. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, neked is kell egy emelt. Viszont szerintem a pszichológiát add fel. Most attól még hogy nem lettél,kitűnő, lehet esélyed. Jól felkészülsz javítóérettségire, csinálsz nyelvvizsgát, vagy valami.

Hasonló szak nincs, talán a szociológia, de annak sincs túl sok köze a pszichológiához, elhelyezkedni meg végképp nem lehet vele.

2012. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyógypedagógia nem érdekel esetleg? Nekem az volt a B tervem a pszichó mellett.


Ezzel az idei pontrendszerrel annyira nem vagyok képben, de a pontszámító szerint 456 pontom lett volna. Nem voltam kitűnő, és borzasztó lett a matekom, úgyhogy dupláztam (azt lehet most is?) az emelt bioszom (87%) és a közép angolom (96%)és volt 2 középfokú nyelvvizsgám. Ez tavaly 446 pontot ért, be is kerültem. Először nem vettek fel engem sem, úgyhogy nekiugrottam a biosznak újra, és 82-ről 87-re javítottam.

Vagy 2 jó emelt, vagy nyelvvizsga + emelt, anélkül ne nagyon reménykedj, de nem lehetetlen megcsinálni.

2012. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!