Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még esélyem a diplomára?

Van még esélyem a diplomára?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, és most gyesen a fiammal. Egy ideje nagyon érik bennem a gondolat, hogy jó lenne diplomát szerezni, mert az érettségimmel és szakmámmal (fényképész vagyok, de sosem dolgoztam benne) sajnos nem sokra vihetem. Sosem voltam túl jó tanuló, pedig az eszem meglett volna hozzá, az érettségim átlaga közepes volt, a matek kettes nagyon lehúzta. Igazából már el sem igazodom a mostani felsőoktatásban, annyi suli és szak van... Szerintetek ilyen kvalitással merre induljak el?
2009. júl. 16. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Isamereteim szerinmt a mai rendszerben ehhez újra le kellene érettségizned!


Az viszont ne keserítsen el milyen voltál a középiskolában, én két egyteemen végeztem, egyiket kitüntetéssel, másikat jelessel, pedig aztán a gimi legrosszabb tanulója voltam kb :-)

Tudod középiskolai tanulás is egy dolog meg az egyetemi is egy másik dolog .... és nem egy ilyen ismerősöm van, aki hasonlóképpen járt.


Viszont a bekerülés számodra nekem elképzelhetetlen főleg ha még nincs is semmilyen alapdiplomád.

Ismeretim szerint így 34 évesen is újra érettségi kellene, ami tiszt avicc, de én is így jártam, ezt mondták, ezért nem kezdtem el egy másik szakot. Idióta egy rendszer ez a mai, de nagyon.

2009. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Jaja, ez így van. Így most már majdnem lehetetlen.
2009. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jesszus, újra érettségizni?! Ez nagyon durva...
2009. júl. 16. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem látok rá sok esélyt, de azért van rá esély. Az újraérettségizésről nem tudok mit mondani, de az egyetemhez (legalábbis egy normális egyetemhez) képest az érettségi kutya fasza. Ha azt nem tudod megcsinálni, akkor amúgy is esélytelen az egyetem.
2009. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azért akadtm ki az újbóli érességi miatt, mert megijedtem tőle, hanem az időveszteség és tortúra miatt...mint említettem pici babám van, azt a kevés szabadidőm meg nem pocsékolnám felesleges dolgokra. Jajj, azt elfelejtettem írni, hogy még a régi rendszerben (2000-ben) elkeztdtem egy fősulit, csak abbahagytam mert rájöttem, hogy mégsem nekem való. Így is ugyanez a helyzet?
2009. júl. 17. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az eltelt idő túl sok, azóta teljesen más a felsőoktatás. De az érettségit meg tudod csinálni! A magyar egy vicc a régihez képest, a matek is sokkal könnyebb. Idegen nyelv összetettebb, de kiszámíthatóbb. Töri: hát itt már nem elég pár tételt tudni és jól húzni. Meg tudod csinálni! Milyen szakra készülsz? GYES miatt plusz pontokat is kapsz majd.
2009. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Én két éve érettségiztem, most fogom elkezdeni az egyetemet egy felsőfokú szakképzés után. A két év alatt eléggé beleástam magam a hazai felsőoktatásba, és azt kell, hogy mondjam: nem kell újraérettségizni a régi rendszerben érettségizetteknek - maximum, ha javítani szeretnél, vagy a szakhoz szükséges az emelt szint -, nem évül el a mostani rendszerben az érettségi.


""Régi típusú" (2005 előtti) érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők esetében a tantárgyi vizsgák automatikusan középszintű érettséginek minősülnek, az érdemjegyek az alábbi százalékos teljesítménynek felelnek meg:

jeles (5) 100%,

jó (4) 79%,

közepes (3) 59%,

elégséges (2) 39%." (www.felvi.hu)


Itt van a mostani felsőoktatási felvételi tájékoztató netes változata, itt megtalálsz minden információt:


[link]


Az meg, hogy milyen szakot érdemes tanulnod... Fontos lenne tudni, hogy mely tárgyakat szeretted a középiskolában, és úgy általánosságban milyen területek érdekelnek. Van-e valamilyen szakma, amit szívesen elsajátítanál?

Az is egy fontos szempont, hogy helyileg hol szeretnél tanulni - melyik városban, és azt is el kell dönteni, hogy vállalni tudod-e a nappali képzést, vagy maradnál a levelezőnél. Levelező képzések esetében igencsak ritka az államilag finanszírozott képzés - bár előfordul, leginkább vidéken.

Általában a fővárosban nehezebb bejutni a nevesebb egyetemekre és szakokra, vidéken a pontszámok többnyire alacsonyabbak.


Ezen tényezők tudatában lehet szerintem képzést választani.

2009. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hehe.Még szinte jól is jársz a régi érettségiddel, mert mindenből a jegyhez tartozó legmagasabb %-ot számolják. Babára +50 pont, ha jól tudom. (Az annyi, mint amennyi egy felsőfokú nyelvvizsgáért jár)
2009. júl. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már kezdek tisztán látni!
2009. júl. 19. 09:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok, nekem is ujra kell érettségizni..

De nemolyan veszélyes mint hangzik, ha nem tudod, huzol másikat aztán kész vagy otta pótérettségi 2 hét mulva

2009. aug. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!