Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább érettségi után?

Hogyan tovább érettségi után?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségi,és fogalmam sincs,mit tanuljak.(Gondolom nem én vagyok az egyetlen.) Mindig is a bölcsész nyelvszakokat néztem,mert érdekel és szeretek nyelvet tanulni,de rájöttem,hogy ebből nem fogok tudni rendesen megélni később.

Hónapok óta bújom a felvit,de nem jutok semmire. Lenne viszont néhány szak,ami felkeltette az érdeklődésemet. Ha tudtok róluk valami hasznosak,hogy melyiket érdemes tanulni,mennyire nehéz,mik a főbb tantárgyak illetve hogy milyen jövő elé nézek vele,akkor megköszönném ha leírnátok. Bármi jöhet,még most tudok dönteni!

Eltérőek a szakok,de nem tudok egyikről se semmit,így minden érdekel.

Az egyik a Corvinus élelmiszermérnök,nagyon sok eltérő véleményt olvastam róla. Van még a BME-logisztikai mérnök( ez először indult idén alapképzésben)

Illetve az Óbudai Egyetem had és biztonságtechnikai mérnök és ugyanitt a környezetmérnöki szak.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!


2012. júl. 25. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


kikeresed szépen a szakot, majd ott le lesz írva mely tantárgyak közül lehet választani kettőt duplázásra.

2012. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyugi,ha van oldal amit sokat nézek,a felvi az! Engem az érdekelne,melyiket lenne érdemesebb tanulni a jövőre nézve.
2012. júl. 26. 08:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Sztem még nem nézted meg eléggé:DDD

kikeresed a szakot, lesz egy táblázat, melyben le lesz írva h az adott szakon melyik tantárgyak közül lehet kettőt választani a duplázásra. értelem szerűen azokra kell jobban figyelned. (mielőtt jönne az újabb kérdés, igen, azokat kell jobban tanulnod)

2012. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De nekem nem az a kérdésem,hogy melyik tárgyakat kell jobban tanulnom,hanem hogy ezek a szakok közül melyiket érdemes tanulni!
2012. júl. 26. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos még túl fiatal vagy még nem edzett meg rendesen az élet és tú nagy luxusban is élhetsz ahhoz hogy egytemről meg főiskoláról álmodozz!!!!!

Mire TE oda jutsz,hogy érettségi (jövőre) még jobban megemelik a pontokat esélyed sem lesz....

Inkább Okj és utána irány a munkaügyi központ vagy a munka itt már úgysem az számít hogy mi a munkád hanem hogy egyáltalán van munkád!! Hidd el tapasztalat! És csak azért tanulj még 2 évet Okj-n hogy addíg is legyen még 2 nyugodt éved...mert csak ezért éri meg azis! Tapasztalatból mondom az élet nem egy dobostorta készülj fel a legrosszabra!!!

2012. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!