Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MIre hivatkozhatok? Mi manapsa...

MIre hivatkozhatok? Mi manapsag a jovo?

Figyelt kérdés
Nem tudom ha jo helyre tettem a kerdest,elkezdett foglalkoztatni hirtelen,hogy eretsegi utan mi legyen belolem es hova tovabb?Mibe lehetne manapsag belekezdeni`egy jo,illetve kello munkaba`?Elsosorban Romaniaban-Erdelyben elek,de eldontottem mar reg hogy ha egyetemet is itt vegzek,nem szeretnek Romaniaban maradni.Lattam tobb erdelyi valaszolot is,es kernem a magyarorszagiakat,hogy tudnanak e adni valami tanacsot,mien iranyba eressem a jovomet,esetleg ha volt valaki ilyen szituacioba mit tett,vagy mit kene.Jelenleg Filologia szaku elmeleti Liceumba vagyok,es a nyelveken[marmint Angol,es tovabb masakat is akarnek tanulni]kicsi rajz,kezugyesseg,sportkedvelesen kivul nemigazan sokat tudok,vagy hogy mire kene fokuszaljak.Koszonom elore is a valaszokat!
2009. júl. 16. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

azzal foglalkozz amit szeretsz.

a kérdésre válaszolva pedig a betanított szakmunkásokból hiány van pl. ács, asztalos, hegesztő... stb., valamint a természettudományi szakokból, elsősorban fizika, kémia szakon

2009. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen,de ream nem nagyon esik eggyik se...szemely szerint a nyelvekkel akarnek kezdni valamit...most fogom[ha minden jol megy] leadni a felsofoku Angol nyelvvizsgamat,azon kivul megszeretnek tanulni meg 2-3 nyelvet az eddigiek melett[Roman,Magyar,Angol-amiket tudok]...NYelvekkel,pl. forditas,vagy efele,kulfoldon,mi most vagy mi lehet az amibol egy rendes fizetest lehet kapni,mondjuk majd csaladot el lehet tartani nehezsegek nelkul,vagy efele...
2009. júl. 16. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Nyelvekkel akarsz foglalkozni?

Hát elsősorban a helyesírás megtanulását ajánlanám.

No offense ;)

2009. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok:

utolsónak: mint olvashattad Romániából ír, gondolom nincsen ékezet a billentyűzetén, ezen kívül egy darab helyesírási hibája volt...szóval szerintem csak maradj csendben.


amúgy meg mehetsz fordítónak, de az idegileg kikészítős meló:) de ha lehet ne az angollal menj tovább, mert abból telített a szakma, persze az is kell, hogy el tudj helyezkedni, mondjuk lehetnél oroszos vagy spanyolos.

2009. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!