Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE IK PROGINFO - modellezo...

Paradan kérdése:

ELTE IK PROGINFO - modellezo szakirany 1) csak a C szakiranyon lehet mar 2. ,3. év alatt elhelyezkedni/ott leadott, es otthon tokeletesitett tudasanyaggal/? Vagy az An is? 2) Aranyokkal kifejezvemelyik iranyon (AvBvC) a legtobb a magolos tárgy?

Figyelt kérdés

pgrogramtervezö informatikus modellezö szakirány


- eros matek

- cpp

- mscre keszit fel

- ...


2012. júl. 28. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

hát ez sok mindentől függ, valaki már úgy megy oda, hogy dolgozik.

hát itt legtöbb esetben, jobb ha nem magolsz hanem megérted.... mert szerintem ezt nem lehet bemagolni, bármelyik szakirányról beszélünk

2012. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ebben remenykedem en is, hogy a szamonkeres/ertekelesnel nem nyelvtanilag kerik vissza helyesen /szorol szora/ hanem logikailag ellenorzik inkabb a helyessegét.
2012. júl. 29. 19:33
 3/9 A kérdező kommentje:

szoval pont a magolas ellen vagyok,escazert kerulnem azt a szakiranyt ahol ezt eroltetik jobban.

nyilvan kell azis, fontos csak ne tulsok.

2012. júl. 29. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:

őőő az már nem igaz,hogy nem kérik számon szóról szóra, mert pl. rengeteg tárgynál van kb 150 tétel, és ott nem lehet R felülvonás helyett R-t írni.... így egyszerűnek tűnik... de hidd el... nem nehéz nem elrontani :)

szóval igenis, mindent szóról szóra kell tudni, mert ha nem jó akkor hibás, és áthúzzák, csak PONTOS dolgokat fogadnak, el és sajna nem túlzok, ez tény.

kettesért is ami általában 60% tehát, tanulni azt kell, más kérdés amit mondtam h hosszú távon jobb ha éppen megértetted amit meg kell tanulni, nem csak bemagoltad, mert mindenre épül valami

2012. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"és ott nem lehet R felülvonás helyett R-t írni.... "


nem akarlak megbántani, de rossz vagy szövegértelmezésben.

és ezt nem mint troll írom.

szó sincs farokméregetésről.

unatkozó looser sem volnék.


szimplán,mint tényít írom.


és igazolom is:


(idézem magam).


"hogy a szamonkeres/ertekelesnel nem nyelvtanilag kerik vissza helyesen /szorol szora/ hanem logikailag ellenorzik"


ha tudnál helyesen magyarul olvasni, és vagy figyelmes lennél, akkor ebből a következő jött volna le.


1. ha logikailag helyes amit írsz, csak pl nyelvtanilag más a szórend, stb, ami nem változtat a kontexuson, akkor az bizony helyes.


2. amit te írtál valós számok hallmaza illetve annak komplemetere, és ezt felcseréled, az nem nyelvtani hiba, hanem logikai, amit a fent idézett kommentemben kizártam.


Bocs ha megbántottalak, de a figyelmetlenségért ez jár.

2012. júl. 31. 16:42
 6/9 A kérdező kommentje:

a korrigálásomon túl, semmi használhatót nem írtál, ezt én is tudom.

időközben sikerült elérnem egy ott dolgozó régi ismerősömet és megnyugtatott,hogy nem hülye tanárok járnak oda, tehát ha nyelvtanilag térsz el, de tökéletes halmazlogika szemponjából (nem bővebb / szűkebb az értelmezési tartomány/érték készlet) - akkor elfogadják, ha mégsem zh/vizsga után meg lehet tekinteni, és korrigálják a pontszámaidat.


Szóval kedves kommentelő, amit az előbb írtam (nyelvtani/kontra logikai hiba9 sem bírsz elsőre felfogni, bizony csak egy átlagos kódoló lesz belőled, erre feltenném minden pénzemet.


A továbbiakban értelmes kommenteket várnék, magasabb intelligenciával rendelkező emberektől.


A B szakirány a legmagolósabb ez már fix. a C gyakorlatiasabb de ahogy a nevében is benne van ...ALKALMAZÓ, míg az A szakirányon ...MODELLALKOTÓ ergo

C-re olyan nebulókat várnak, akik elfogadóbb típusuak, kodolni akarnak inkább, kevésbé intuitívak/kevésbé képesek szintetizálást igénylő problémák megoldására

A-re pedig olyanokat akik MSc-re is továbbmennek, irányító típusúak, és ha közben el akarsz helyezkedni érdemes otthon JAVA-t mellétanulni, ha meg a mobilfejlesztés is érdekel Objective C-t illetve hát Androidhoz JAVA keményen.


Aki esetleg a modellező, erősen matekos szakirányra jár mondhatna pár dolgot, amit igy kezdés előtt érdemes lehet tudni, és van akkora egoja hogy a magyar IF faktor (az irigység és a fúrás) önzetlenul hajando lenne segíteni, szimplán szakmai elhivatottságból.


A sört vedlő, szakot 10 félév alatt elvégző züllött birkák hallgassanak rám: Alt+F4, MAC esetén Alma+Q, vagy egyéb alternatívák.


Ja erről eszembe is jutott még egy példa.

Ha lenne egy Ovodás ELTE-infoképző és az volna a kérdés, hogyan lehet kilépni a böngészőből, a tananyagban az lenne,hogy Alt+F4 ill. "X", és te azt írnád hogy letöltöttél egy programot, ami Alt+Q-ra bezárja az adott ablakot/programot, akkor hiába nem azt böfögted vissza, ami a tananyagvolt egy intelligens tanár ELFOGAJDA, és maximális pontot ad.


Bocs az arroganciáért, higgyétek el a való életben viccesen adtam volna eló jóval demagógabb formában, de az ilyen tipusu degradamatyiktól rosszul vagyok.

2012. júl. 31. 16:56
 7/9 A kérdező kommentje:

javítás (ha már ezen a foson nincs editálás)


"....és van akkora egoja hogy a magyar IF faktor (az irigység és a fúrás) *mentesen* önzetlenul hajando lenne segíteni, szimplán szakmai elhivatottságból.*


(ez is egy logikai hiba volt, tehát az előző kommentem nulla pontos lett volna ha nem néztem volna át. de átnéztem ;)

2012. júl. 31. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Mik jelennek meg a kiemeltek között... :)


Hirtelen ennyit reagálnék az elhangzottakra:

A tananyag mennyisége miatt mindent képtelenség bemagolni, szóval mindenképpen meg kell érteni a levezetéseket.

DE vannak olyan szabályok, amiket szó szerint kell tudni. Hiába logikailag helyes lenne amit írtál, ha egy kis aprósági is kimarad (ami miatt minimálisan változik az értelme, de ettől függetlenül még helyes lenne) a tanár simán lenullázhatja amit írtál.

Ez igen gyakran előfordul.


A szakirányok közötti különbségek viszont a hosszú kommentben helytelenül vázoltad fel.

Az A szakirány abban tér el leginkább, hogy ott a matekot adják le nagyobb mennyiségben és arra kihegyezett az egész.

A B félig progos-matekos kombinálás, itt több a programozás elmélet, mint a gyakorlat.

A C-n több a gyakorlat a programozás terén kicsit.


De ettől függetlenül elég nagy az átfedés és ugyan úgy tanítanak matek a C-n is, mint a többin, csak talán kevésbé szigorúan kérik vissza.


Valamint az, hogy milyen szakirányt végzel a diploma szempontjából teljesen irreleváns, mivel ugyan azt a végzettséget kapod.

Én például C-t végeztem, de vígan megyek MSc-re innen is.


(Még egy utolsó megjegyzés hozzá, azért vigyázni kell ki milyen szakirányt választ, ugyanis nagyon sokan cs*szik el azzal a tanulmányaikat, hogy olyanra mennek ami nem nekik való és amiatt 1 teljes évet elcsúsznak a végzéssel.)

2012. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, végre egy értelmes ember!!

Sok sikert.

2012. aug. 7. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!