Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelemtanár szeretnék...

Történelemtanár szeretnék lenni, meglehetne ezt még valósítani? SZTE-re van esélyem bejutni középfokú törivel?

Figyelt kérdés

Üdv, most készülök 11.-be, és nagyon érdekel a történelem, tehát a hivatás részével nem lenne baj. A kérdésem az, hogy:


1., Fel lehet készülni egy emelt töri érettségire két év alatt? Ha fel lehet, akkor mit javasoltok?

2., Ha csak középfokú jön össze, akkor egy erőssel lehet esélyem bejutni, bennmaradni?


2012. júl. 30. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt is fel lehet készülni emelt szintű érettségire, nemhogy 2 év alatt!
2012. júl. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fellehet, és azt javaslom, hogy tanulj...erre nem lehet mást mondani...
2012. júl. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 delusion ***** válasza:

Ha TÉNYLEG érdekel a töri és fél/egy/két év múlva is ugyanígy fogsz gondolkozni, egyszóval: nem adod fel, akkor azért komoly esélyeid lehetnek arra, hogy bekerülj és el is végezd. Ha meg hirtelen fellángolás, akkor sajnos úgyis mindegy.


Első válaszolóval végülis egyetértek, van aki 2-3 hónap alatt össze tudja magát kapni intenzív készüléssel, van akinek négy év sem elég. Gondolom benned van még a "para", mert még nem volt dolgod a "nagybötűs" érettségivel, de egyetemen ennél csak nehezebb lesz, és ott nem éveid vannak az adott kurzus megtanulására (optimális esetben teszel róla hogy ne évek legyenek).


Csinálj meg egy nyelvvizsgát, vagy épp kettőt, és szabadidődben is sokat foglalkozz vele. Járj faktra, etc...


Egyetem és középiskola között hatalmas a szakadék, szerintem nem sok tárgynál számítana az, hogy emelteztél vagy sem. DE bölcsész képzésekhez nem igazán értek.


Sok sikert... :-)

2012. júl. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és hogyan kellene felkészülnöm, mert nem igazán tudom hogy mit tanuljak, úgy értem a történelemtételekkel kellene foglalkoznom, és az anyagot tankönyvből tanuljam, vagy egy-egy történelmi korról, eseményről szóló könyveket olvassak?
2012. júl. 30. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Jövőre már a történelem szakon, kötelező lesz az emelt. Szóval ha arra akarsz menni akkor meg kell csinálnod az emeltet.
2012. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a változásokat.

[link]

2012. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Idén 391 volt államin a ponthatár.
2012. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!