Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen laptopon jegyzetelni...

Egyetemen laptopon jegyzetelni hátrány?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeptembertől programtervező informatikus szakra fogok járni első évesként. Azt szeretném megkérdezni, hogy hátrány-e az, hogy ha én laptopon akarok jegyzetelni? Majd beszéd sebességgel gépelek, a folyóírásom csúnya, és ha gyorsan kell sokat írni akkor begörcsöl a kezem. (Hülyén fogom a ceruzát) A laptopom aksi ideje 7 óra, ha esetleg kevés lenne akkor vennék pót aksit. Megnéztem a word-ben a képlet bevitelt és úgy találtam, hogy egy kis gyakorlással és gyorsbillentyűkkel ott is tudnám olyan gyorsan írni a képleteket mint kézzel. Amit esettleg nem azt gyorsan lefirkálnám papírra és hivatkoznék rá a jegyzetben. Át néztem több hasonló kérdést is, ott azt írták, hogy néhány tanár nem szereti, ha valaki laptopon jegyzetel, de gondolom ez nem info szakon van. A laptop halk, és a billentyűzet is alig hallható, tehát nem hiszem, hogy másokat zavarnék vele. Vélemény?

2012. júl. 30. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én telefonomon gondolkodtam. Telefonra rádugni a billentyűzetet, és mindenképp előnyösebb mint ha irnék. Szerintem mostanság mindenki gyorsabban ir gépen mint papírra. Választ nem tudok. Elviszem a telefont meg a bilentyűzetet, és max nem használhatom.
2012. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
engem az aksi kérdése jobban izgatna, az enyém pár éves, de már csak max. 30-45 percet bír...én is gondolkoztam ezen, de egy másfél órás előadás alatt tuti, hogy lemerül
2012. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (ME) a nagy előadótermekbe vannak elől és hátul konnektorok, szóval aki laptopozik az oda ül. De nálunk kevesen jegyzetelnek laptopra ( a három évem alatt konkrétan 2 embert láttam laptopra írni...), praktikusabb papírra meg zavaró néha a csattogás.
2012. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom a laptopba jegyzetelést. Papírra célszerű, főleg egy olyan szakon ahol rengeteg képlettel fogsz találkozni, mert a word képletszerkesztője egy játék nagyjából, gyakorlatban használni értelmetlen.


Egyébként sem kell folyamatosan jegyzetelni, többnyire csak a kulcsszavakat írod le.


Ha ennek ellenére így szeretnéd, akkor vannak kifejezetten erre való programok, pl LaTeX.

2012. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a külföldi hallgatók szokták így nyomni. A magyar hallgatóknál a következő spontán fejlődés játszódik le


Gólya - spirálfüzet

másodéves -jegyzettömb

harmadéves - mástól kért lapok

felsőbb éves - nincs ott/alszik

2012. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
az kockaság. bár ha proginfós leszel, akkor úgyis hozzá lehetsz szokva. :-D
2012. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!