Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az anglisztika...

Mennyire nehéz az anglisztika az első évben? Illetve az első vizsgaidőszak követelményei? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
1%
büfészak
2012. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy milyen háttérrel kezded. A legtöbben középfokú nyelvvizsgával indulnak, ők is elvannak azért, bár nehezebb nekik, mivel hajtják az embert, rengeteg szót stb. kell tanulni hétről hétre, meg tömény nyelvtan, meg attól függ melyik egyetemre mész, mert a követelmény, meg az órák nem teljesen ugyanazok. Én a Pannonon most végeztem az első évet, sok pihenés nem volt, mert szorgalmi időszakban is folyton zh-kat írtunk. Hétről hétre 1-2 száz szó, nyelvtan, rengeteg házi hozzá, plusz egyéb tárgyak, mint pl. országismeret, filozófia (magyarul, kötelező) nyelvészet, nyelvtudomány, később irodalom, fonetika, irodalomtudomány stb. 1-2 óra magyarul ment, de a legtöbb angolul már a kezdetektől, volt, amelyik anyanyelvi tanárral. Vizsgák nem annyira durvák, már rákészülsz a zh-kkal, csak többet kell rájuk készülni, az egész féléves anyagot. Meg tanárfüggő, ki mit követel...

Én szeretem, élvezem, de azért tuti te is, mint én, fogsz pár tárgyat mélységesen utálni, és vizsgázni azokból is kell... :) Ja és én felsőfokkal mentem oda, hát hihetetlen, hogy mennyi mindent nem tudok még... :) Ha szereted, jó vagy belőle, és nem lazsálsz, akkor menni fog.

Sok sikert! :)


20/L

2012. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, tényleg! Nagyon aggódok, középfokúm van csak, de azt is már 3 éve szereztem, valamennyit azért valószínű biztos felejtettem...

De az aggaszt nagyon, hogy még van 1 év hátra az OKJmból, de itthon mindenkép azt akarjak, hogy ezt az évet már levelezőn csináljam végig, és kezdjem el mellette rendesen az egyetemet. Mert szeretem nagyon az angolt, de nem szeretném azt érezni, hogy én vagyok a legrosszabb az egész szakon:/

2012. aug. 2. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én lehet, hogy megvárnám mégis azt az 1 évet, mert elég sok időt elvisz, ha rendesen készül az ember. A hétvégéim általában szótárazással teltek. De én amúgy nagyon rosszul osztom be az időmet, ha te neked megy, lehet, hogy menne levelező mellett. Én pedagógia minort is csinálom mellette mondjuk. Szóval lehet, hogy belefér. Ezt te magad tudod eldönteni.

Amúgy nem kell aggódnod, a legtöbben a középfokkal szépen végigcsinálták az évet, ez inkább attól függ csak, hogy nekiállsz-e tanulni. Ha igen, akkor nem kell aggódni egyáltalán, nem leszel béna, és amúgy is mindig vannak még bénábbak, hidd el. :) Az a lényeg, hogy ha kicsit nehezebben is megy, ne keseredj el, menni fog az, max kicsit többet kell görnyedni fölötte. Ha jó a nyelvérzéked, akkor meg aztán tényleg nem kell félni. Meg hát alapkövetelmény ugye az emelt angol érettségi. Aki azt rendesen megcsinálja, az nem béna. :) Az kb. a középfok fölött egy picivel van, talán. Szóval azt várják csak el, hogy legalább ez a szint meglegyen. Meg ha úgy érzed, hogy felejtettél nyelvvizsga óta, kicsit rázódj vissza, olvass, hallgass, nézz valamit, nézd át, amikből tanultál és jó lesz. :)


20/L

2012. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!