Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pótfelvételi ponthatárok...

A pótfelvételi ponthatárok minden esetben emelkedhetnek? Én, személy szerint,258 ponttal rendelkezem,240es ponthatárra adtam be a pótfelvételi

Figyelt kérdés
jelentkezésemet a Kodolányi János főiskolára, nemzetközi tanulmányok szakra, levelezőn, amely egy alapképzés 6 félévre, félévenként 173 ezer forintért. Szerintetek van esélyem bejutni? Vagy módosítsam másra a jelentkezésemet?

2012. aug. 8. 02:28
 1/10 delusion ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e esélyed, de tudtommal arról van szó, hogy a ponthatárok pótfelvételikor nem csökkenhetnek. Az hogy nőni fog-e vagy sem, az nyilván a jelentkezőktől függ.


Tehát az általános eljárásban 250-es ponthatárral rendelkező szak a pótfelvételi eljárásban nem lehet 249 pontos például.


Nem lehet előre megmondani, hogy beférsz-e, hasonlításképp megnéztem ismerősöm tavalyi pótfelvételijét, az ő esetében éppen 18 pontot növekedett.


Ha hülyeséget írtam volna, valaki legyen szíves javítson ki.

2012. aug. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ, remélem itt is maximum 18 pontot fog növekedni:D
2012. aug. 8. 03:43
 3/10 A kérdező kommentje:
milyen szakon, mely intézményben volt?
2012. aug. 8. 03:43
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen alacsony ponttal akarsz egyetemre menni? Vicc.
2012. aug. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ hány pótfelvételi hely van. De szerintem van esélyed bekerülni.
2012. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen alacsony ponttal akarsz egyetemre menni? Vicc."


Könnyen beszélsz, 5-6 éve a gimnáziumokon kívül szinte senki nem csinált emeltet. Nekem sem sokkal volt több pontom, de sikeresen végeztem, nem egy büfé szakon.

2012. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Könnyen beszélsz, 5-6 éve a gimnáziumokon kívül szinte senki nem csinált emeltet"


Emelt érettségi nélkül is ez kettes-hármas érettségit jelent. Ami elég kevés egy egyetemhez, de egy büfészakhoz elég.

2012. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Emelt érettségi nélkül is ez kettes-hármas érettségit jelent. Ami elég kevés egy egyetemhez, de egy büfészakhoz elég"

Ez nem igaz. A 240 pont 3-4 jegyeket jelent. Kettes érettségivel már rég nem lehet bekerülni.

2012. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az hogy mennyivel érettségizel az egy dolog, nekem is érettségi után jött meg az eszem és konkrétan most egyetemen jobb az átlagom mint középsuliban volt, az viszont más kérdés hogy a Kodolányi mennyire jó suli.
2012. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát engem azért felb.sz, hogy a 3-as tanulók tolnak ki a költségesről, mert lecsúszok 2 ponttal az államiról, pótfelvételin önköltségesre pedig felvesznek max. 4 embert (adott szakon), mert a 3-as tanulókkal betelt élesben...
2012. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!