Az orvosi egyetem vagy a szülésznő szak a nehezebb?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert egy barátnőmettavaly vették fel szülésznőnek és azt mondta hogy sokkal jobban kell tudniuk az anatómiát és az élettant mint az orvostanhallgatóknak.

Nekem ez egy kicsit fura. Tényleg így van?



2012. aug. 10. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyértelműen az orvosin a legnehezebb, ha mindkettőt elvégezte volna, akkor ő is ezt mondaná.
2012. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan szülésznőnek még nem tanultam, de beszélgettem már olyanokkal, akik igen és azt kell mondanom, kevesebbet kell tudniuk.
2012. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát igaz én nem szülésznő szakon voltam, csak gyógytornán egy évet, de ugyanazokat a tárgyakat tanultuk. Utána felviztem újra orvosira, de egyértelműen az utóbbi nehezebb! Nem is értem ki az, aki olyat tud állítani, hogy egy szülésznő szakon többet kell tanulni, pláne anatómiára? Jó nem azt mondom, hogy olyan nagyon könnyű lett volna az ETK, de már az órák száma is jóval kevesebb volt és elárulom, hogy kb negyed annyit nem kellett tanulni, mint itt orvosin. De persze ki hogy éli meg... Az anatómiáról meg csak annyit, hogy az orvosival összehasonlítva az ETK-n tanult egy középiskolai mennyiség...
2012. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A barátnőd hü.lye és sztem fel akár vágni. jogra járok egyik ismerősöm andragógiára és múltkor közölte hogy neki sokkal több a tananyag amit meg kel tanulni mint nekem. Nem akartam kiröhögni. Vannak hü.lye emberek
2012. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy van így, ez hülyeség. Az orvosi egyértelműen nehezebb. (Én is ETK-ra járok.)
2012. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én eddig orvosira jártam, most mentem át ETK-ra. Az eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy az anatómiának van olyan része, ami az orvosin könnyebb, mégpedig, hogy sokkal több bonctermi óra van, és ez jobban segíti a megértést. Ugyanakkor nálunk (SOTE) az ETK meg akarja mutatni, hogy "jajderohadtnehezekvagyunk-érünkannyitmintazorvosi", így azt tapasztalom, hogy a vizsgáztatók rosszindulatúbbak. Viszont a tananyag mennyisége az orvosin a nagyobb, szóval összességében az a nehezebb.
2012. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!