Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges okj-s tanfolyam...

Lehetséges okj-s tanfolyam elvégzése után államilag támogatottan egyetemet végezni?

Figyelt kérdés
2011-ben érettségiztem, jövöre fogok szakmunkásvizsgázni (okj-fodrász szakképzés), de februárban már szeretném beadni a jelentkezésemet valamilyen felsőoktatási intézménybe. Lehetséges, hogy annak ellenére, hogy van egy szakmám, ingyen szerezzek diplomát? Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 16. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Kivétel, ha felső fokú szakképzésen vesz részt valaki, az beleszámít az államilag támogatott félévekbe.
2012. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehetséges, 12 félévet az állam támogat (azaz eddig így volt, nem tudom, hogy ez most változott-e), persze csak akkor, ha megfelelőek a tanulmányi eredményeid. Így ha ügyes vagy "állami zsebből" el tudsz végezni egy 4 féléves felsőfokú OKJ-s szakképesítést, egy 6 féléves BA szakot, és még mindig marad 2 félév támogatásod mondjuk a master első évére. :) (Két FSZ-t és két BA-t viszont nem támogat az állam, csak egyet-egyet mindből.)
2012. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az OKJ/FSZ képzést egyetemen vagy főiskolán végzed államilag támogatottként, akkor fogynak az egyetemre/fősulira vonatkozó féléveid.
2012. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :) nem voltam benne biztos, hogy nem veszett-e el az államilag támogatott 12 félévem azzal, hogy elkezdtem egy szakmát/megszereztem (fogom) egy szakmát, mert úgy tudom, fordítva például nem működik. (azaz, ha valakinek diplomája van, nincs módja ingyen okj-s szakmát végezni.. talán csak azért, mert a legtöbb okj korhoz van kötve - azt hiszem 21 év alatt- de lehet azért, mert diploma után nem lehet már szakmát szerezni, nem tudom...:) )

szóval köszönet még egyszer a válaszokért.

2012. aug. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!