Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia érettségizők, orvosir...

Biológia érettségizők, orvosira felvételizők! Kaphatnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Csak annyit szeretnék meg tudni, hogy akiknek elég jól sikerült az érettségijük azok hol tanultak és milyen tankönyvből? Szerintetek melyik iskola a legmegfelelőbb orvosi pályára? Előre is köszi :)

#orvosi egyetem #biolúgia
2012. aug. 16. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek melyik iskola a legmegfelelőbb orvosi pályára?"

Orvosi egyetem:D

Én nem könyvből tanultam. Nem is kellett biológia könyvet vennünk gimiben, a tanár mindent a saját szavaival tanított. Ez nem tegnap volt egyébként, de kipróbáltam tavasszal csak úgy kíváncsiságból, és évek után is meg tudtam oldani a biosz érettségi feladatsort.

Már ezzel csak azt akartam mondani, hogy azt gondolom, bármelyik biológia tankönyvből tanulhatsz. Ezen kívül az érdekesebb témáknak önerőből is utánanézhetsz, az sokat segít.

2012. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most leszek végzős, és a MOZAIK-os könyveket ajánlanám. Ezek a legjobbak! Minden évből megvan nekem egy, és azért is jobbak a többinél, mert tömören fogalmaz, elmondja a lényeget és nagyon sok apró betűs rész is van, ami még az emelt érettségihez is magas szint (egyetemre való), de - számomra - megkönnyebbíti a tanulást. Sajnos nekem nem olyan osztályom van, akik könnyebb megértenék az idegrendszer működését vagy a biológiai oxidáció folyamatát, így otthon kényszerülök pluszba tanulni.


Hogy melyik gimiben érdemes tanulni? Mivel nyiregyi vagyok, így a Krúdyt ismerem egyedül igazán jónak, habár én Eötvösös vagyok. Aki j tanuló, az mindenhol az.


Remélem, segítettem!

2012. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Mozaikos könyvek a legjobbak, de én kombináltam a Lénárdos könyvvel, jól kiegészítik egymást: a Mozaikosban sokkal több dolog van, de azok emeltre kellenek is, a Lénárdosban pedig kevesebb dolog van, de arra jó, hogy a lényeget megértse az ember. A Szerényi Gábor tesztkönyveit is ajánlom, nagyon jó a gyakorláshoz. Plusz folyamatosan oldogatni kell érettségi feladatokat azokból a témákból, amiket már átvettetek.
2012. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon tudom ajánlani a Mozaikos biosz könyveket. Nagyon jók a sejtbiológiás, szövettanos ábrák, és tényleg tömören fogalmaz, ugyanakkor sok plusz információt is ad. Én mellette még a Lénárdot is ajánlom, az ábrái sokszor jobbak, mint a mozaiknak. A Mozaiknak vannak érettségire felkészítő könyvei, amikben vázlatosan le van írva ami kell. Két kötetes, az egyik elején egy béka van, a másiknak meg egy pingvin. Szerezz be ezek mellé még egy tesztkönyvet, amiből gyakorolsz minden anyagrész után, valamint gyakorolj az előző évi érettségiken is.

Ajánlom még, hogy a követelményrendszert nyomtasd ki, és annak a segítségével tanulj, az leírja a középszintű és emelt szintű követelményeket külön. Sokszor nem túl logikus, de azért jó látni mit kérheetnek számon. Ezt amúgy az Oktatási Hivatal honlapján találhatod meg, csakúgy mint az elmúlt évek érettségi feladatsorait.

2012. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem a sulin meg a könyvön múlik. Az emelt bioszhoz kell egyfajta logika, mert nem csak a megtanultakat kérik vissza szó szerint, hanem gondolkodni kell.

A feladatmegoldást gyakorold.

2012. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából nem az orvosira,hanem az állatorvosira járok,bár a pontjaim alapján a SOTE-ra is felvettek volna.Csak azt tudom ajánlani,amit a négyes írt előttem:a Mozaikos minden mennyiségben,mellé Lénárd,és mondjuk én saját jegyzetből is tanultam,meg a 130 tétel biológiából című könyvből,aminek kb 50 féle változata van.(én a Juhász Katalin félét választottam)

Emellett nagyon fontos a régi érettségik végig csinálása,illetve az,hogy a követelmény rendszer alapján haladj,mert elméletileg csak az alapján lehetnek a feladatok,és a kérdések.

De azt mindenképpen tudni kell,hogy az érettségi nem kérdezz-felelek,hanem nagyon megerőltető,és gondolkodtató,átfogóan kell tudni mindent a biológiából,át kell látni.

2012. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó igaza van az első válaszadónak, hogy eléggé rosszul fogalmaztam úgy szerettem volna írni, hogy: "Szerintetek melyik KÖZÉP iskola a legmegfelelőbb orvosi pályára?" vagy legalább annyi hogy ti hova jártatok? Amúgy köszönöm a válaszokat egytől egyig mind hasznos volt :)
2012. aug. 17. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!