Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri fogorvosnak tanulni?

Megéri fogorvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
még szép, igaz nem könnyű és ezt nem az egyetemre értem, hanem az elhelyezkedésre. .... ez kifejezetten egy olyan szakma amihez kell egy alaptőke hogy saját magadnak tudd csinálni és ne más pénztárcáját növeld.
2012. aug. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Én most fogtechnikusnak megyek, ha azt végigcsináltam fogorvosira szeretnék tovább menni. Itthon most alakítottunk ki egy fogtechnikai labort és fogorvosi rendelőt.
2012. aug. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nagyon. Magyarországon az az egyik olyan munka a kevés közül, amit megfizetnek az emberek. Vegyünk alapul engem. Elmentem múltkor fogorvoshoz, 2 fogamat kellett betömnie. Fizettem 25000 Ft-ot, ráadásul ez csak egy kisvárosi fogorvos volt (de jó kezű és nem fájt mint mondjuk egy olyan rendelőben, ahol 3000 Ft egy fogtömés), és utánam álltak 3-an, 4-en sorba és jöttek folyamatosan. Egy nap el sem tudom képzelni mennyit kereshet egy fogorvos, nem beszélve arról, hogy a tömés kb. a legolcsóbb. Van gyökérkezelés, műfog, komplett fogsor megcsinálása. Napi több 100000-et is megkereshet a fogorvos, bár gondolom az alapanyagok sem olcsók, de akkor is nagy bevétele van szerintem.
2012. aug. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Itthon kb annyit keres egy fogorvos, mint külföldön egy orvos. Úgyhogy nagyon megéri. Az én tesóm fogát is tömni kellett, magánrendelőbe mentünk, és egy fogáért 16 ezret kértek...ezért ő is elhatározta, hogy fogorvos lesz :)
2012. aug. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Már kezded a fogorvosit vagy még csak a fogorvosira készűlsz, Kérdező?
2012. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a. Válaszokat!:)

Még csak gimis vagyok, de vonz a fogorvosi pálya, egyik ismerősöm is az, és ő általa tetszett meg. Gondolkozom még a gyógyszerészetin is, mert ha nem lenne elég a pontom a fogorvosira, akkor ez lenne a b-terv. Az egyetem amúgy nagyon nehéz? Szeretem a biológiát, a kémia is érdekel. Orvos nem szeretnék lenni, mert nem bírom a vért. A fogorvosin "találkozok" vérrel?

2012. aug. 21. 12:46
 7/14 A kérdező kommentje:
*telefonról írok, azért vannak hibák, bocsi
2012. aug. 21. 12:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A fogorvosin "találkozok" vérrel?"


Most viccelsz? Persze hogy hogy találkozol!! Anatómián, patológián, később a szakmai tárgyaknál gyakorlat közben. Nem beszélve arról, hogy később a munkád során is. Gondolj arra hogy egy foghúzás is véres dolog.

2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenné még, hogy sem az alapanyagok, sem a fogászati gépek nem olcsók. Egy fogorvosi kezelőegység is 150 ezertől 15 millióig terjedhet, és ez még önmagában nem is elég, vannak hozzá kézidarabok, amelyekhez a fúrókat, köszörűket kell csatlakoztatni, ezek darab ára kb 200-300 ezer forint körül mozognak.

Persze lehet használt cuccokat is venni, az szerintem sokkal jobban megéri. Egy 5 éves jó állapotú kezelőegység mondjuk tökéletes, nem kell egyből a méreg drága műszerekkel kezdeni.

Csak egy a fontos hogy ne kínai gyártmányú gépeket vegyél.

2012. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hozzátenném*
2012. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!