Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetek olyan biológus...

Hogy lehetek olyan biológus aki ért a szakmájához, elismerik, olyan állása van hogy rendesen kutathat kutató ként?

Figyelt kérdés

Aki esetleg letudná írni nagyon megköszöném hogy mit hogy kell csinálni milyen beállítotság kell hozzá, hova kéne menni, egyszóal mindent :)

Tudom hogy sokan mondják h manapságm indenki Biológus akar lenni,de én szeretném megkérdezni:)

Kérem aki csak rosszindultból akar írni,magyarázni az kérem ne írjon, köszönöm.



2012. aug. 23. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést:D Jó úgy lehetsz, hogyha jól tanulsz, már korán elkezdesz Tudományos Diák Kör-be járni meg ilyen-olyan szakmával kapcsolatos helyekre. Aztán ha lediplomáztál, akkor tovább mész MSc-re majd Phd-re, mert az kell ahhoz, hogy kutathass..
2012. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értelmezem mindenkép PhD kell ahoz hogy kutathassak?

Az Msc nem elég?

2012. aug. 23. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Az msc-vel elmehetsz laboratóriumba kémcsövet mosogatni, illetve ha tanári szakirányon vagy, akkor kétszakos tanárnak. A Phd elvárás, és követelmény, de sok Phd-sből sem lesz kutató. Ez egy tipikus versenyszakma, hogy mindig az újat kell keresni, egy olyat, amit előtted senki nem publikált. Figyelni kell a friss kutatásokat a világban.


Ez összesen 3+2+2 év, ha nem csúszol persze.


Érdemes TDK-zni, a kedvenc tanszéked tanárainál felvennni mondjuk a szakirányos gyakokat, akár ingyen plusz munkát vállalni a tanszéken (fordítás, kisebb munkákban segítség), és ha tetszel nekik, akkor nagyobb esélyed van, hogy Phd-s hallgatóként oda mehetsz.


Nagyon nagy a verseny egyetemen belül is már. Gondolj bele, cirka 300embert vesznek fel mondjuk egy vidéki egyetem biosz szakára, abből 20-30 jó, ha időben elévgzi a bsc-t. Utána msc. Közben kutatások, tdk, stb, konferenciákra járkálás. Majd Phd.


Csak megsúgom, hogy a Phd felvételinél a plusz pontok többet érnek, mint a tanulámyi átlagod. Mert seggelni mindenki tud, ha nagyon akar, de kevesen képesek arra, hogy megfelelő átlag mellett "plusz" munkákat is elvállaljanak. Ezentúl jó, ha nyáron elmész akár t9bb helyre gyakorlatozni, persze ingyen. Hogy megnézd, mit csinálnak egy laborban, meg mondjuk terepen. És akkor ehhez mérten tudsz majd választani.


Ha még gimis vagy, akkor biosz fakt az szerintem kötelező, hozzá a biosz emelt érettséghi. Perszepersze nem követelmény a bsc felvételinél, de első évben sokat fogsz sz@pni, ha az alapok hiányoznak.


Szóval röviden ennyi lenne, de még tudnék sokat mesélni :) ha érdekel, írj

2012. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!