Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek járhatok ebbe a...

Sajzemaki kérdése:

Szerintetek járhatok ebbe a suliba?

Figyelt kérdés

2011.Szeptember 19.én töltöttem be a 16. életévemet. Most 2012.Szeptember 19.én töltöm a 17.-et. A Dózsa György Gimnázium felnőtt oktatására szeretnék jelentkezni, esti suliba. Fél év alatt csinálnék meg 1évet. És hetente 3x kell bejárni de az sem kötelező!

Mikor felhivtuk őket, aztmondták mehetek, de anyukám mindig keresztbe akar tenni nekem és mondta h a jogszabály úgy szól h nem járhatok oda mert már elkezdtem a középiskolát. Gundel iskolába megbuktam 9.be és azért jönnék estire mert nem tudok bejárni nappalira. Meg anyukám nem törődik velem, semmi pénzt nem költ rám. A barátom tart el, amit nagyon szégyellek, de ha ő nem lenne én már éhen haltam volna. Mikor ő még nem volt, 45kg voltam. lefogytam 65ről 45kgra 2hónap alatt. Ezt mind anyukámnak köszönhetem mert neki csak a pasik vannak. Na mind1 is ez. Annyi a kérdésem hogy szerintetek felvesznek-e oda ha szeptemberbe töltöm a 17.et?!


2012. aug. 27. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
neked is csak a pasik vannak nem? 16 évesen a pasid tart el... Vele is laksz?
2012. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csak a pasik vannak, de mondjuk a legrövidebb kapcsolatom 3 évig tartott. Szóval én nem lehúzó kommenteket kérek. Igen amugy, apám 2010be meghalt rákba. Anyámnak csak a pasik vannak, itthon üres a hűtő. És 16 évesen mivel nincs senkim, hamarabb kerültem ki az életbe, hamarabb nőttel fel ehhez a szar élethez. Eltudnám magam tartani, de ha most a vőlegényem nem lenne melettem, nem lenne senkim. Köszi én most a kérdésemre akartam választ, nem a hülye kommenteket olvasni.
2012. aug. 27. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól van, sajnálom. Azt hittem csak nem tetszik neked édesanyád h nem hagyja h a barátoddal élj. Félreértettem.


Amúgy én úgy tudom bárhova beiratkozhatsz felnőttoktatásira, ha elmúltál 16. Az én sulimban is így volt, bármikor, bárhova átmehetsz felnőttoktatásira, ha elmúltál 16.

Anyukád kitalálta...

2012. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semmi baj. Nem haragszom. Tudom hogy furcsán hangzik az életem, és nemtudok a rossz indulatú kommentekkel mit csinálni, ilyen az anyám, és ha valaki nem érti meg a helyzetemet, akkor elkell fogadnom. Lenyelem és kész. Ha pedig valaki megérti, annak örülök és köszönöm neki.

Anyukám szerintem azért találta ki ezt mert igy nem kap pénzt utánam, mert ugye ha felnőtt oktatásra járok, már nem számitok gyereknek és nem kap családi pótlékot. az árvaellátást még mindig kapja de az nem elég hogy bort vegyen a pasijának meg magának új rucikat úgyhogy most jól bekavar az életembe hogy neki meglegyen a pénze. Amikor apukám meghalt, rám hagyott több mint 900.000Ftot és akkor sem voltak okosak, oda adták a nagymamámnak a pénzt angol fontba átváltva, aztán mikor megismertem a barátom, anyám kitalálta hogy én otthagytam őt, elköltöztem és nem segitek neki semmibe (ez nemigaz) és elkérte a pénzem a mamámtól. vissza váltotta forintba ami úgy már több mint 1 millió forint volt és abból a pénzemből sem láttam 1 forintot sem.

Aztán még apukám arany ékszereit is kilopta a szobámból (több száz ezer forintot értek) és bevitte őket zálogházba. kapott értünk úgy 102.000Ftot. Én meg azért raktam el, hogy legalább ez az emlék maradjon meg apuról, de eztis elbaszta. multkor aztmondta nekem h takarodjak a lakásból reggel fél7kor (nyáron) mert hozzá jön egy pasi. és egész nap ne jöljek haza. adott 500Ftot egész napra. na most abból nem vagyok el egész nap. így most csak a vőlegényemre támaszkodhatok. ha ő nem lenne, én már nem élnék.

2012. aug. 27. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, vannak ilyen gonosz szülők, rokonok... De ha már akarta a gyereket, akkor már kötelessége lenne felnevelnie, törődni vele, ellátni, dolgozni érte stb...

Nem kell bemutatnod, ismerek olyan nőket, akiknek mindig a férfiak voltak a fontosabbak a gyerekei helyett, és elég elszomorító.

De a pénzed hogyhogy nem te kezelhetted? Azért mert nemv agy még 18 vagy hogy?

Lehet egyszer majd fogja bánni édesanyád h ilyen volt veled, de akkor már késő lesz, hiszen addigra már te felnősz teljesen.

A vőlegényed meg elég példamutató, rendes ember lehet. Mikor házasodtok amúgy?

Ja és fel a fejjel, tudod mindig fordul a kocka, csak ki kell várni. :)

2012. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha 18 leszel, kapsz egy levelet a nyugdíjintézettől, hogy ezentúl kinek a számlájára menjen a pénz, erre figyelj oda
2012. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Milyen pénz? És akkor már sajátomra fogom kérni ha anyám azt nem rontja el.. :|
2012. aug. 28. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is meghalt apukám, még kiskoromban, és kapok utána nyugdíjat, amikor 18 lettem, kaptam egy levelet a nyugdíjintézettől, hogy ezentúl az én nevemre fog menni a pénz, arra viszont sajnos már pontosan nem emlékszem, hogy ebbe a szülőnek milyen beleszólása van, de szerintem nem sok
2012. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!