Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon félek az egyetemtől....

Nagyon félek az egyetemtől. Úgy érzem, nem vagyok rá képes. (? )

Figyelt kérdés
Májusban érettségiztem, most leszek első éves. Idáig is minden évben gyűlöltem a szeptembert, a sulikezdést, mert elég nehezen rázódok bele a dolgokba. Most viszont rettegek, és már azt érzem, hogy bekattanok, mert új környezetben kell feltalálnom magam, új emberekkel megismerkedni, közben meg állandóan tanulni, vizsgázni. Igazából, ha rá gondolok, már sírhatnékom van. Úgy érzem, nem fogok majd boldogulni, semmilyen téren sem. Sem a tanulásban, sem pedig a beilleszkedésben. És már sokszor az is eszembe jutott, hogy nekem nem is azt utat kéne járnom, mint ami előttem áll. De hát már mindegy. Ti is így vagytok/voltatok ezzel? Nagyon el vagyok keseredve. Idővel majd jobb lesz minden?
2012. aug. 28. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
A társadalomba való beilleszkedéstől eredő félelem teljesen normális és érthető, az viszont nem, hogy végre azt tanulhatnál, amit szeretnél(hiszen ezért megyünk egyetemre), és nem várod. Biztos arra a szakra mész, amire mindig is vágytál? Mert igazából alig kéne várnod, hogy végre tanulhass.
2012. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
beilleszkedésből*
2012. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetem kicsit lazább, nem lesz annyira nyűg, mint a gimi. Persze hajtani kell, de már nincs annyi kötöttség, sokkal inkább felnőttként vagy kezelve.
2012. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
De kis naív vagy... Az egyetemisták 90%-a csak vizsgaidőszakban tanul. Amúgy sokkal jobb a giminél, ne parázz.
2012. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

én is májusban érettségiztem, most leszek elsőéves az egyetemen:D

beilleszkedéstől részben én is félek, de ez a félelem teljesen eltörpül a tanulási félelmem mellett. félek h nem lesz elég kitartásom végigcsinálni (pedig anyáék szerint nem erről vagyok híres h első körben feladjak valamit). várom is, hisz ezért hajtottam egész évben h ide felvegyenek, de ha az ember meghallja h egyetem....rögtön arra gondolok h beülök az első órára és amit ott fogok hallani az kínai lesz nekem.

szerencsére voltam GT-be, van már pár ismerős arc ez vmilyen szinten megnyugtat ilyen téren.


és am sok sikert!:)

2012. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ava87 ***** válasza:
100%
"közben meg állandóan tanulni, vizsgázni." Ezt nem állandóan fogod csinálni :) Vizsgázni vizsgaidőszakban fogsz, tanulni sem kell állandóan. Ellőtted már milliók képesek voltak elvégezni az egyetemet, gondolj arra, hogy nálad sokkal butábbak is. Nyugi, nincs mitől félni.
2012. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért ez nem így van, hogy az egyetemisták 90%-a csak vizsgaidőszak alatt tanul. Egy rendes, vmit is érő szakon év közben is teljes erővel kell hajtani, hogy legalább a vizsgára bejusson az ember
2012. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is csak a tanulástól parázom (BME-építőt kezdem), mert amúgy szinte mindenki jó arc, koleszos vagyok, eddig csak partik voltak, az legalább elvonta a figyelmem. Nekünk azt mondták a mentorok, hogy ha végig tanulsz, ergo nem csak vizsgaidőszakban, akkor nem lesz gáz, nem kell zseninek lenni, csak szorgalmasnak. Maga az egyetemi rendszer és élet szerintem tök átlátható. Én is úgy vagyok vele, hogy tuti már nálam bénábbak is megcsinálták, csak menni fog nekem is. És ugyanígy neked is! :)
2012. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni, amiért ki merem mondani, hogy az egyetemisták ZÖMÉNEK az élete nem a tanulás körül forog, de az ott eltöltött idő alatt megismerkedtem sok különböző szakú emberrel: bölcsészekkel, infósokkal, webprogramozókkal, könyvtárossal, andragógussal,teológussal, moderátorral stb. és nem a könyvtárban ülték kockásra a seggüket magolás közben. Ha megbántottam pár magolóst, ezer bocs:)
2012. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Így 10 év távlatából, ? En most kezdem az egyetemet és rémesen rettegek. Most nézegettem, hogy másnak is voltak már akkor ilyen félelmei. Mi volt a tapasztalatotok?
2022. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!