Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre kellene továbbtanulnom,...

Merre kellene továbbtanulnom, ha nyelvészetet akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Vagy merre kellene elindulnom?

Mindenképp valamilyen nyelvi szakra szeretnék menni, az anglisztikát nem ajánlják, a francia szak jó lett volna, de későn jöttem rá, hogy kell emelt szintű érettségi, maradt a japán vagy az orosz szak, de ha ezeket elvégzem, utánuk lehet nyelvészetet tanulni? Vagy a nyelv szakok magukba foglalják?


Tudom, több ága is van a nyelvészetnek, nem ismerem őket; engem igazából a nyelvek felépítése, működése, maguk a nyelvtani szabályok/fogalmak érdekel a legjobban.



2012. aug. 30. 00:28
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom, mi a baj ezen a téren az anglisztikával...ott is van nyelvészeti része a dolognak,elég rendesen...
2012. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a nyelvészet miatt nem ajánlják, hanem azért, mert túl sokan vannak. Ettől függetlenül bejelölöm, és ha nem vesznek fel máshová, akkor az marad.
2012. aug. 30. 00:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden nyelvszakon tanulsz nyelvészetet, nézd csak meg a mintaterveket. Én is oroszra szeretnék menni jövőre. :) Egyébként utána többféle mesterképzésre mehetsz (függ attól is, hogy milyen minort végeztél), van pl alkalmazott nyelvészet is, meg mindenféle érdekes nyelvészeti MA képzés.
2012. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bármely nyelvszak lehetőséget ad rá, legyen az orosz, francia, német vagy magyar. A BA képzésen leginkább ízelítőt kap az ember belőle, majd a megfelelő MA-ra jelentkezve tudsz specializálódni (pl. alkalmazott nyelvészet, elméleti nyelvészet, stb.).
2012. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy szimplán magyar szak.
2013. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!