Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3-as tanuló vagyok, nagyon...

Andi 14 kérdése:

3-as tanuló vagyok, nagyon szeretnék író lenni. Nem az újságírásra, hanem könyv, vers írására gondoltam. Szakközép iskolába mennék, de hogy keressek rá? Média szak? Aki minél hamarabb tud ajánlani valamit, annak nagyon megköszönném a segítségét!

Figyelt kérdés

#könyvírás #média szak #iskolák ajánlását kérném
2012. szept. 2. 16:25
 1/3 anonim válasza:
100%

író akarsz lenni? A nagy alapigazság: Olvass sokat és írj!

Nem kell tuti végzettség ahhoz, hogy jó író légy, a regényed mellé nem kell mellékelni a diplomád másolatát.

Ha mégis be vagy sózva a papír miatt, az egyetemen magyar szak...

2012. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Igazából csak tanfolyamok vannak, amik csak kifejezetten ezzel foglalkoznak, minden másba kerül egy kis ez az.

De ha elfogatsz egy nagyon jó tanácsot; legyen egy b, terved! Valami polgári foglalkozásod, amiből eltartod magad, amíg felkapott sikeres író nem leszel! Nem bántásnak mondom. Nézd meg mondjuk J. K. Rowling életrajzt (Harry Potter)! Még nem volt meg a sikeres könyve egy penészes lakásban lakott, elváltan, egy gyerekkel, pincérnőként dolgozva. most meg gazdagabb mint az angol királynő.

Tehát, írj sokat, publikálj minél többet de ne feledkezz meg a b, tervről!

2012. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ha ezzel foglalkoznál: legfontosabb sokat olvass,

Nyelvtan az minimum 5ös legyen, középiskola az média irányítottságú, de a főiskolának több értelme van, éshát igen, egyetértek a másodikkal, mindenképp keress valami mást is ami érdekel, ha nem érnél el nagy sikert, mert nem könnyű egy író élete, hidd el :)

2014. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!