Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetemről szeretnék...

Jogi egyetemről szeretnék tudni dolgokat, aki jogásznak megy, tapasztalatok? Mennyire nehéz az iskola, a bejutás? És a tovább szakosodás ügyvédnek, esetleg bírónak?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Pár éve még pikk-pakk be lehetett kerülni, max. egy 5-6-od évvel biztosra mehettél. Manapság már nyelvvizsga és tanulás kell hozzá. Tervezik azt is, hogy csak költségtérítéses képzést indítanak, mert eléggé túltelített. Ha van időd, lehetőséged tanulni akkor semmi gond, mert nem kell gondolkodni hanem csak magolni. Ja, meg jópofizni és időben megtudni melyik tanárhoz jó jelentkezni vizsgázni. Ügyvéd mindenkiből lehet, bíró viszont már "húzósabb" téma.
2012. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Jajjj a belemet odaadnám, ha jogon csak magolni kellene, és nulla gondolkodással el lehetne végezni, ráadásul meg is lehetne élni belőle... :) Imádom, amikor olyanok nyilatkoznak bizonyos dolgokról, amihez semmi közük nincs.

Nyugodtan jöjjenek a magolósok, a tanárok 1 év után kiszórják az ilyeneket.

2012. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha politikusnak akarsz menni, magolósan is megpróbálhatsz bekerülni, de aki ügyvéd vagy bíró akar lenni, annak már rendelkezni kell a logika és az értő olvasás képességével.

Én amúgy csak közigazgatásit végeztem, de ott is főleg jogi tárgyak voltak. A vizsgán feladnak egy gyakorlati kérdést, és ha csak magolsz elvérzel.

2012. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tanulással, és "szövegértelmezéssel" nem lesz probléma, itthon is én fogalmazom a szövegeket, ha valahova levelet kell írni, és egyre jobban érdekel ez a pálya, hát, lehet belevágok :)
2012. szept. 3. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:

A bejutás idéntől nehezebb, és most, hogy csak az ELTÉN és a Pázmányon van államilag finanszírozott képzés, anyagilag igen megterhelő egy diáknak és/vagy a családjának, a költségtérítés összege miatt. Ha anyagi gond nem merül fel, akkor viszont nem nehéz bekerülni.

Az iskolát meg kell szokni, az első év húzós, új minden, meg kell tanulni rettentő sokat tanulni, de később sokkal jobban belejön az ember.

Hogy utána mit tud kezdeni az ember az sok mindentől függ. Rengeteg ismerősöm, barátom nem akar menni ügyvédi irodába, legalábbis diplomaszerzés után pár évig biztos nem, ennek az az oka, hogy jó pár évig minimálbérért vagy ennél kicsit többért, de lestresszelve, napi 10-12 órákat dolgoznak, tehát teljesen a munkájuknak kell élniük. A szakvizsga megszerzése után, sok év tapasztalattal a háta mögött tud az ember egyéni irodát nyitni.

A bíró és az ügyészi munkákat felejtsd el, hacsak nincsenek valamilyen szülőd/egyéb közeli rokonod a bíróságon, ügyészségen. Ha nincs ilyen kapcsolatod, akkor esetleg, ha rettentő rámenős, másokat taposó vagy már az egyetem alatt: rengeteg kapcsolatot kiépítesz, és emellett extrém elhivatott és kiemelkedő tanuló, akkor lehet esélyed. Másképp felejtsd el.

Sokan a közigazgatásban helyezkednek el, ami jó: sok kormányhivatal van,vagy minisztériumokba is el lehet menni, persze ide is jól jönnek a kapcsolatok, de ide nem lehetetlen bekerülni. Nyelvtudással, egyetem alatt szerzett szakmai tapasztalatokkal pályakezdőként is be lehet kerülni, és viszonylag jól keres vele az ember.

2012. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2012. szept. 10. 17:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Bejutni, ha van pénzed akkor szerintem egyáltalán nem nehéz. A bennmaradás már húzósabb. Rengeteget kell tanulni. És nem csak magolni kell hanem érteni is a dolgokat.

Ügyvéd szinte bárkiből lehet. Elvégzed, utána gyakorlat, belépsz az ügyvédi kamarába, nyitsz egy irodát kb ennyi. Ehhez is csak pénz kell, ha az nincs úgy már neccesebb a dolog, mivel a kamarába való belépés is már most többszázezer forint.

Bírónak és ügyésznek lenni nehezebb. Nem elég a jó ismeretség, minimum cum laude-nek kell lennie a diplomádnak. És ha bíró akarsz lenni akkor előtte évekig fogalmazóként kell hogy dolgozz bíró mellett.

Ezen a pályán tényleg minden a pénzről és a kapcsolarokról szól..és mielőtt valaki leszúrna hogy nem is értek hozzá..másodéves joghallgató vagyok :)

2012. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2012. szept. 11. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!