Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A germanisztika, néderlandiszt...

A germanisztika, néderlandisztika, iranisztika, ruszisztika és egyéb ilyen nemzetekkel foglalkozó dolgok mire jók?

Figyelt kérdés

Értem itt, mit tanulsz, kell e nyelvismeret előtte, hogy elkezd, vagy azt is tanulod ott?

Milyen munkát végezhetsz?

Esetleg ha ritka nyelvvel foglalkozol, oda ritkább a jelentkezés, így esélyesebb az állás is?


Vagy az egésznek semmi értelme nincs, csak porosodna a polcon a diploma?



2012. szept. 3. 19:21
 1/3 webnyelv ***** válasza:

Manapság sajnos jogász, közgazdász, stb. diplomával is bizonytalan az elhelyezkedés.

Szerintem alapvetően arra jók, hogy a nyelvet jól megtanulod, és így taníthatod is majd. Később tolmácsnak, fordítónak is továbbmehetsz.

Már felvételinél is jól kell tudni az adott nyelvet, emelt szintű érettségi az adott nyelvből a követelmény. De hallottam különböző rendkívüli esetekről, pl. volt egyszer, hogy aki csak kicsit tud hollandul, az is mehet néderlandisztikára. Skandinavisztikán is egyszer még az volt, hogy angolul és/vagy németül kellett nagyon jól tudni, és egy skandináv nyelvet tanulhatott majd az, aki bekerült a szakra.

2012. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvismeret nem szükséges előtte, egy idegen nyelvből kell érettségizned, ami nem feltétlenül az adott nyelv, nézd meg a felvi.hu-n, ott minden ilyesmi kérdésedre kapsz választ.
2012. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki tudós szeretne lenni azon a területen

Annak való

2015. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!