Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes tovább tanulni,...

Minek érdemes tovább tanulni, ha nincs olyan szak felsőoktatásban ami különösebben érdekelne? Érdemes olyan szakot erőltetni ami egyáltalán nem érdekel?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek mennyek. Nem voltam soha jó tanuló, 2-3 szakközépben, de nem azért, mert hülye vagyok, hanem, mert nem tanultam. Most utolsó évben átmentem estire, hogy betudjam hozni a lemaradásom, főleg angolból. Elkezdtem nézegetni a különféle egyetemeket, de semmi érdekeset nem találtam, ami különösebben érdekelne. Úgy vagyok vele, hogy csak azért nem megyek tovább tanulni, hogy legyen diplomám. Egyrészről, azt nem akarom eljátszani, hogy éveket pazarlok, hogy ez nem tetszik, akkor átmegyek másikra. Másrészről nincs pénzünk egyetemre, szóval, ha nem kapok ösztöndíjat akkor alapból füst. Szerintetek mekkora az esélye, hogy ösztöndíjat kapok úgy, hogy mind két szülőm dolgozik és csak egy testvérem van, a szüleim kb. havi 170 ezeret keresnek összesen. Igazából sok minden érdekel, de mégse. Szeretném megismerni a világot, tudom közhelyes duma. A lényeg, hogy nem akarok éveket elherdálni. Van egy ismerősöm, aki kb. most ment a 3. egyetemre, eddig mindenhol kb. 3-4-5 féléveket töltött, ill. kihagyott 1 évet.

2012. szept. 3. 21:51
 1/3 A kérdező kommentje:
18/F
2012. szept. 3. 21:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Szakközépből jó egyetemre nagyon nagyon nehéz bekerülni, közepes átlaggal meg pláne.Csak akkor érdemes egyetemre menni, ha konkrét elképzelésed van, elhivatott vagy és tudod, hogy az egész életedet feltennéd rá.Az új törvények szerint tudtommal legalább egy emelt szintű érettségi is kell, és nyelvvizsga nélkül sem túl esélyes a dolog.

Olyan szakot semmiképp ne erőltess ami nem érdekel, a diplomát nem azért szerzik az emberek, hogy lóbálhassák az utcán, hogy nekik ilyen is van.

2012. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, pont ezért írtam, hogy csak azért nem akarok menni. Akkor inkább elvégzek egy okj-t, bár nem biztos, hogy azzal sokra megyek.
2012. szept. 3. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!